Usługi medyczneAbonament medyczny możliwy jest do wykupienia już za ok. 330 zł za rok wobec czego miesięcznie zapłacimy już około 37 złotych. Obejmuje on zwykle konsultacje u specjalistów, podstawową diagnostykę laboratoryjną i obrazową oraz podstawowe zabiegi ambulatoryjne. Za rozszerzony wariant, który zapewnia m.in. nielimitowany dostęp do większej liczby specjalistów, kompleksowy zakres zabiegów ambulatoryjnych i pozaambulatoryjnych, szeroki zakres diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej, prowadzenie ciąży, profilaktykę stomatologiczną, rehabilitację trzeba jednak zapłacić blisko 3 tys. zł.

Raty miesięczne

Niemniej jednak możliwe staje się rozłożenie tej sumy na raty. Można również je wykupić w towarzystwach ubezpieczeniowych niezależnie od polisy zdrowotnej. Wtedy to dostajemy gwarancje szybkiej operacji, całodobową opiekę lekarską, pobyt w pokoju o podwyższonym standardzie, jedno- lub dwuosobowym z łazienką oraz wybór lekarza. W zależności od wybranego pakietu, który może być podstawowy lub rozszerzony, płci, wieku miesięczna składka wynosi zwykle od 40 zł do 150 zł miesięcznie. Najważniejsze, aby pakiet nad którym się zastanawiamy został dopasowany do naszych potrzeb.

Zakres świadczeń medycznych

W końcu nie ma sensu wykupywać rozwiązania z zakresem świadczeń, z którego nie będziemy regularnie korzystać. Znacznie bardziej opłacalne będzie jeżeli jednorazowo wybierzemy się do lekarza specjalisty i dodatkowo zapłacimy na usługę aniżeli co miesiąc wydawać pieniądze na wyższy pakiet. Wiele cennych informacji na ich temat będziemy w stanie pozyskać ze stron internetowych poświęconych tematyce świadczeń zdrowotnych. Prywatna opieka medyczna cieszy się coraz to większą popularnością i zdecydowanie warto jest pamiętać o plusach jakie niesie ze sobą korzystanie z tego typu rozwiązań. Postarajmy się więc jak najwięcej informacji pozyskać właśnie w ten sposób.

Dodaj komentarz