Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?To ile będzie kosztowała polisa na życie uzależnione jest od wielu indywidualnych czynników. Jeżeli tylko agent ubezpieczeniowy jest w stanie podać klientowi orientacyjne koszty ubezpieczenia na życie to zwykle są one uzależnione od wielu czynników. Pośród dwóch najważniejszych kwestie, od których najbardziej jest uzależnione ryzyko ubezpieczeniowe: to stan zdrowia oraz wiek osoby ubezpieczonej. W zdecydowanej większości przykładowych ofert towarzystw ubezpieczeniowych wraz z wiekiem rośnie wysokość składki.

Wybór oferty

Jedna z firm ubezpieczeniowych dla 24-letniej osoby jest w stanie zaoferować ubezpieczenie na życie z sumą 100 tys. zł za 60 złotych miesięcznie, a z kolei osoba w wieku 51 lat za taką samą polisę będzie zmuszona zapłacić trzy razy więcej. Niemniej jednak zdarzają się również wyjątki, a jeśli zechcemy się ubezpieczyć na 100 tys. zł, jednakową wysokość składki dla osób w wieku od 18 do 51 lat oferuje kilka firm ubezpieczeniowych znajdujących się na rynku. dlatego też decyzji o wyborze konkretnego rozwiązania nie warto jest podejmować pod wpływem chwili. Znacznie mniejsze koszty jest w stanie ponieść klient, który zdecyduje się na wybranie indywidualnego ubezpieczenia grupowego.

Jednorazowa składka

Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że koszty takowej polisy są jednakowe dla osób w wieku od 16 do 60 lat, a wtedy to składka wynosi 48 zł miesięcznie przy sumie ubezpieczenia w wysokości 15 tys. zł. W tym miejscu pojawia się pytanie: dlaczego ubezpieczyciela interesuje stan zdrowia klienta? Otóż, na podstawie ankiety medycznej oraz ewentualnych dodatkowych badań medycznych to właśnie towarzystwo ubezpieczeniowe jest w stanie stwierdzić, jakie jest ryzyko wystąpienia u klienta choroby lub czy istnieje duże ryzyko jego śmierci w trakcie trwania ubezpieczenia. Oba przypadki są w stanie skutkować wypłatą odszkodowania, stąd też mówi się o ryzyku wypłaty odszkodowania. Im to ryzyko jest wyższe, tym wyższa będzie składka.

Dodaj komentarz