Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?Wyjeżdżając na wymarzone wakacje poza granice kraju, tak naprawdę nigdy nie wiadomo, czego można się spodziewać. Przykre sytuacje, kradzież czy nagłe zachorowania mogą zdarzyć się w każdej chwili, a niestety koszty leczenia poza krajem są bardzo drogie.

By zyskać spokojny urlop, wystarczy fakt faktem poświęcić dziennie zaledwie kilkanaście złotych, bo tyle kosztuje ubezpieczenie na wakacje. Kwestia wyjazdu z biurem turystycznym czy podróż na własną rękę nie ma znaczenia, bo zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku ubezpieczenie powinno być priorytetem. Kupując wczasy, koszty polisy są wliczane w cenę, a wszelkimi formalnościami zajmuje się organizator turnusu wycieczkowego. Samodzielne załatwienie ubezpieczenia jest także łatwą kwestią, bo potrzebną polisę można bez trudu nabyć przez Internet i otrzymać ja po prostu na adres e-mail.

Nierozwaga turystów

Niestety mimo czyhających zagrożeń bardzo wielu turystów uważa, iż na pewno nic złego im się nie przytrafi, dlatego często rezygnują z opłacania ubezpieczenia. Nie jest to rozsądne, bo na pewno kilka złotych nie obciąży budżetu, a jedynie zwiększy komfort i bezpieczeństwo podróży. Koszty leczenia poza granicami kraju są bardzo duże, by, więc jako pamiątki z wczasów nie przywieźć jedynie rachunku za szpital warto zorientować się w kwestii ubezpieczeń i opłacić je.

Wyniki badań

Z badań przeprowadzanych wśród osób spędzających urlopy poza granicami kraju wynika, iż ponad połowa zaopatruje się w ubezpieczenia turystyczne, lecz takie statystyki dotyczą tych wyjeżdżających na własną rękę. Niestety kupując gotowe wczasy, o fakt ubezpieczenia dba już jedynie osiemnaście procent. Reszta osób jest zdania, iż o tak ważną kwestię powinien zadbać sam organizator. Praktyka pokazuje jednak, że nie zawsze cena polisy jest uwzględniona w cenie wycieczki, więc przed zakupem i podpisaniem umowy warto dokładnie sprawdzić ten istotny szczegół. Krótko mówiąc, ubezpieczenia podróżne nie są drogie a na pewno bardzo przydatne nawet w sytuacji zaginięcia bagażu czy kradzieży drogiego sprzętu zabranego w podróż.

Dodaj komentarz