Odpowiedź na pytanie postawione w tytule wpisu nie będzie wcale taka prosta, jak mogłoby nam się wydawać. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że każdy fundusz działa na jakichś zasadach i nie możemy się po nim spodziewać niewiadomo jak wysokiego zysku.

W przypadku jednych funduszy będzie to dosłownie śmieszna suma, inne natomiast pozwolą nam dużo zarobić. Fundusz parasolowy jest tak sprytnie pomyślanym przedsięwzięciem, które z natury ma być bardzo stabilne. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby akcjonariusz nie stracił na czymś takim i żeby był pewny zysku.

 Od czego zależy wysokość zysku?

Jaki to będzie zysk, to już wszystko zależy od koniunktury na rynku. Wiemy przecież, że sytuacja na rynku zmienia się przez cały czas. Te zmiany sprawiają, że jedne akcje i obligacje przez cały czas rosną, inne natomiast stoją w miejscu lub tracą. Niemożliwe jest ciągle inwestowanie w coś idealnego, co będzie tylko zyskiwało. To byłoby jak wygrana w totka i gdyby dało się tak zrobić, to całe te fundusze zrównoważone nie miałyby po prostu sensu, bo nikt nie robiłby za ich pomocą żadnych pieniędzy. Trzeba sobie powiedzieć wprost, kwota naszego zysku zależy przede wszystkim od tego, ile zainwestujemy.

Wysokość zysku

Im większa będzie inwestycja, tym więcej uda nam się wyciągnąć i to jest całkiem normalne. Tak zawsze było i będzie. Jeżeli więc włożymy tylko kilka lub kilkanaście tysięcy, to siłą rzeczy nie uda nam się dużo zarobić. Jeżeli natomiast włożymy kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych w taki fundusz inwestycyjny otwarty, to nasza możliwość zarobku po prostu rośnie. Spowodowane jest to tym, że duże pieniądze robią duże pieniądze, a małe pieniądze robią małe pieniądze. Wysokość zarobku jest więc uzależniona od kilku rożnych kwestii i to od nas zależy, czy będziemy w stanie te kwestie spełnić oraz w jakim zakresie. Im ten zakres większy, tym większa też możliwość zarabiania. Szczegóły natomiast możemy poznać w regulaminie danego funduszu. W nim wyszczególnione są w wszystkie stopy procentowe i możliwości dla osoby przystępującej.

Dodaj komentarz