Inwestowanie w funduszeSposobów inwestowania pieniędzy jest dużo. Inwestycją są domy i mieszkania. Inwestować można w działki, samochody i motocykle. Kolekcjonerzy inwestują w dzieła sztuki, malarstwo, rzeźby. Można inwestować w siebie i rozwijać się wszechstronnie. Każda inwestycja powinna przynosić korzyści. Takimi wymiernymi w korzyści inwestycjami są produkty inwestycyjne. Co jest produktem inwestycyjnym? Niewątpliwie są nimi wszelkiego rodzaju fundusze inwestycyjne. W zależności od ilości posiadanych środków i przyjętej strategii inwestowania, mogą przynieść duże lub niewielkie zyski, w krótkim lub dłuższym czasie.

Zasady inwestowania

Inwestowanie w fundusze ma swoje zasady. Inwestując w nie, powierzamy wyznaczoną kwotę pieniędzy osobom, które nimi zarządzają. To one decydują o tym, w udziały, jakiego funduszu czy towarzystwa nasze środki zostaną zainwestowane. Musimy zadać się na ich wiedzę i doświadczenie. Jeżeli posiadamy niewielkie kwoty pieniędzy, które chcemy zainwestować, rozwiązaniem dla nas jest fundusz inwestycyjny otwarty. To rodzaj funduszu dla małych inwestorów lub dla osób, które zaczynają poznawać zalety inwestycji. Nie przynoszą one ogromnych zysków, ze względu na ograniczona wysokość inwestowanych środków. Ale jednocześnie są bezpieczne, gdyż minimalizują straty. Tego rodzaju funduszy zalicza się fundusz stabilnego wzrostu, fundusz parasolowy czy fundusze zrównoważone.

Umiarkowane zyski

Zasada ich działania jest podobna. Niewysokie zyski, przy niewielkim ryzyku strat. Inne możliwości niesie ze sobą inwestowanie w fundusze zamknięte. Jednak otwarte są one nie dla wszystkich. By inwestować w fundusze inwestycyjne zamknięte nie wystarczy kilka tysięcy złotych. Tu w grę wchodzą setki tysięcy, a nawet miliony złotych. Stawka jest ogromna. Duże kwoty pieniędzy, ale i duże ryzyko. Jednak są i plusy. Możliwości zysku są ogromne. Często kwoty mogą zostać podwojone, a nawet potrojone. Mogą być i straty, Stawka jest wysoka. Zamknięte fundusze inwestycyjne to już wyższa szkoła jazdy. To inwestycje dla wtajemniczonych ryzykantów. 

Dodaj komentarz