Coraz większa ilość wypadków zwłaszcza komunikacyjnych sprawia, że młodzi ludzie coraz częściej myślą o zabezpieczeniu swojej przyszłości, jak i przyszłości najbliższej rodziny wykupując dodatkowe ubezpieczenia na wypadek niespodziewanych zdarzeń.

Nie tylko wypadki, lecz także choroby, zwłaszcza te nieuleczalne powodują, że dodatkowe ubezpieczenie szpitalne staje się priorytetem. Koszty leczenia prywatnego, zwłaszcza przez dłuższy czas mogą zrujnować finansowo, a mając polisę, za wszystko zapłaci ubezpieczyciel.

Wysokość stawek ubezpieczeniowych

Stawki miesięczne na poczet dodatkowego ubezpieczenia nie są wysokie i zalezą w dużej mierze od samego zainteresowanego. Polisy są dobierane indywidualnie tak samo, jak czas trwania. Można podpisać umowę dożywotnio bądź na kilkanaście lat z możliwością przedłużenia. W tej kwestii nie są narzucane odgórnie żadne zobowiązania. Każdy klient sam wybiera ofertę dopasowaną do potrzeb, agenci mogą jedynie pomów w podjęciu najlepszej decyzji. Oczywiście mając dodatkowe ubezpieczenie można z niego zrezygnować w każdej chwili. Wystarczy tylko wypowiedzieć umowę. Niewiele osób rezygnuje z własnej ochrony, zważywszy, iż ubezpieczenie zdrowotne za granicą także obowiązuje. Warto stosunkowo wcześniej dowiedzieć się, czy w każdym państwie i czy akurat wybrany pakiet udostępnia ochronę zwłaszcza medyczną także poza terenem kraju.

Dla kogo najbardziej opłaca się polisa?

Taka polisa powinna być, szczególnie opłaca przez osoby, które często podróżują nie tylko w celach wycieczkowych, lecz zważywszy na charakter pracy. W przypadku wyjazdów wakacyjnych dodatkowe ubezpieczenie od wypadków czy innych nieszczęśliwych zdarzeń nabywane jest wraz z wycieczką, jednak nie ma, co liczyć na biura podróży, które często zawodzą i na własną rękę wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, by móc w spokoju odpoczywać, a nie zastanawiać się, co będzie, jeśli zdarzy się wypadek i trzeba będzie szybko wracać do kraju. Zbyt niskie ubezpieczenie wycieczki spowoduje, że to turysta poniesie dodatkowe koszty i leczenia szpitalnego, jak i wcześniejszego powrotu.

Dodaj komentarz