Jak dobrze przygotować cerę do nocnego odpoczynku?

Jak dobrze przygotować cerę do nocnego odpoczynku?Noc to czas intensywnej odnowy skóry. Aby mogła w pełni zregenerować się nocą, trzeba ją odpowiednio przygotować.

Kosmetyki do demakijażu oczu

 

Przed snem koniecznie trzeba zmyć cienie i tusz. Ich resztki mogą podrażnić spojówki i delikatną skórę wokół oczu. Do demakijażu oczu najlepiej sprawdzają się specjalne płyny przeznaczone do tych okolic. Można użyć również płynu micelarnego, który zmywa cienie oraz rozpuszcza i zmywa tusz. Zmywając cienie i tusz należy robić to delikatnie. Pocieranie i naciąganie skóry bardzo jej nie służy.

Oczyszczanie skóry

 

Do oczyszczania skóry najlepiej jest użyć kosmetyków uwzględniających jej potrzeby. Skórą suchą można oczyścić pozostawiającym na niej ochronną warstwę mleczkiem. Do oczyszczania cery tłustej dobrze sprawdza się woda plus żel do mycia twarzy. Płyny micelarne są dobre do każdego typu cery. Po oczyszczeniu twarzy mleczkiem albo żelem koniecznie należy przetrzeć twarz tonikiem w celu przywrócenia skórze prawidłowego pH. Twarz oczyszczamy przecierając ją delikatnie wacikiem.

Aplikujemy krem

 

Zdecydowanie najlepszy wybór to krem na noc. Skład tych kremów jest z reguły bardziej bogaty niż tych na dzień. Krem należy dobrać do potrzeb cery. Po 20. urodzinach wystarczy użyć kremu, który dostarczy skórze wilgoci – może to być krem zawierający kwas hialuronowy. Po 30. lepsze będą kremy odżywcze. W ich składzie może znajdować się retinol (witamina A), witaminy C i E oraz koenzym Q10. Po 40. urodzinach wybieramy krem ujędrniający albo regenerujący. Konsystencja tych kremów powinna być ciężka. Po 50. i kolejnych urodzinach wybieramy silnie działające kremy przeciwzmarszczkowe. Kremy warto nakładać na twarz po uprzednim lekkim ogrzaniu ich w palcach. Aby nie rozciągać skóry, należy go delikatnie wklepywać.

Intensywna regeneracja skóry odbywa się nocą. Podczas snu jest ona lepiej ukrwiona. Dlatego może przyswajać więcej składników odżywczych, które zawarte są w kremie. Skóra w pełni wykorzysta nocny wypoczynek, gdy odpowiednio ją do niego przygotujemy.

Dodaj komentarz