Jak działa kalkulator ubezpieczeń?Stacjonarne placówki ubezpieczycielskie do tej pory stanowią większość na rynku ubezpieczeń. Biuro, lokal, pracownik za biurkiem, który pomoże dobrać nam odpowiednie ubezpieczenie OC lub odpowiednie ubezpieczenie AC stanowi większość przypadków, jeśli chodzi o kontakt człowieka z firmami ubezpieczającymi. Jednak doba Internetu umożliwia i inne podejście do sprawy ubezpieczeń.

Cała gama stron online oferujących ubezpieczenia, umożliwia potencjalnym ubezpieczającym, samodzielne porównanie kwot składek u poszczególnych firm ubezpieczeniowych. Jeśli tak firma ma swoją stronę internetową, zasadniczo na stronie takiej powinien znajdować się kalkulator ubezpieczeń OC, (jeśli interesuje nas akurat ten rodzaj ubezpieczenia).

Obliczanie składek

Zasada działania takiego kalkulatora jest banalnie prosta. Nie wymaga on od nas żadnych szczególnych umiejętności. Jedyne co jest nam niezbędne, to dane, o które taki kalkulator poprosi. Jeśli ubezpieczenie ma obejmować ubezpieczenie OC pojazdu, potrzebujemy danych, o które zawsze prosi ubezpieczyciel, (jeśli wykupujemy polisę w placówce stacjonarnej), czyli model pojazdu, rok produkcji, parametry silnika, a także dane właściciela pojazdu (wiek, okres, a w jakim posiada on prawo jazdy, informacje o ewentualnych wypadkach). Jeśli posiadamy te informacje i umieścimy je w odpowiednie rubryki formularza, powinien pokazać się komunikat: oblicz składkę OC.

Towarzystwa ubezpieczeniowe

Wysokość składki, odpowiednia do naszych potrzeb zostanie wyliczona automatycznie przez system. Podobne zasady wyliczania składek OC obowiązują w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Różnica może wynikać jedynie z faktu, iż poszczególne firmy mogą brać przy jej wyliczaniu inne parametry. Różna też może być wysokość tej składki. Dlatego dobrze jest wykorzystać obecność takich kalkulatorów i porównać sobie wysokość składki ubezpieczeniowej w różnych firmach i wybrać te, która najbardziej odpowie na nasze zapotrzebowania i zasobność portfela. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko na ubezpieczeniu, ale i na czasie, który potrzebny by był nam żeby odwiedzić kilku agentów ubezpieczeniowych.

Dodaj komentarz