Elektroniczne kanały sprzedaży stały się nie tylko modne, one po prostu stały się faktem. Tyle, że produkt ubezpieczeniowy to przecież nie skarpetki? Spokojnie firmy ubezpieczeniowe korzystają ze sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań bankowych.

Świat sprzedaży internetowej stanął przed nimi otworem na początku tego wieku i wbrew początkowym obawom, ta forma sprzedaży została bardzo dobrze przyjęta przez klientów. My Polacy bardzo lubimy nowości technologiczne lubimy też kupować przez Internet. Powodów tej sytuacji jest zapewne wiele, ale jednym z nich jest na pewno większe poczucie kontroli nad sytuacją. Kupując ubezpieczenie OC online można je lepiej porównać z innymi ofertami.

Ale gdzie i u kogo?

Ubezpieczenie drogą elektroniczną można kupić na dwa sposoby. Bezpośrednio na stronie internetowej ubezpieczyciela lub w ofercie udostępnionej przez porównywarki internetowe. Dzięki nim łatwo możemy szukać oferty idealnej dla naszych konkretnych potrzeb. Pozwalają zawrzeć ubezpieczenie oc online, ale nie tylko. Takie same możliwości dotyczą ubezpieczeń mieszkaniowych, turystycznych, a także na życie. Siedzisz w zaciszu swojego domu przed komputerem i wybierasz to czego akurat najbardziej potrzebujesz. Dodatkowo masz ten przywilej, że wszystko możesz przeanalizować dwa razy.

Jest taniej?

To akurat jest mit, który trzeba obalić. Ubezpieczenie oc online kupione direct może być tańsze, ale to akurat nie musi być regułą. Co prawda takie towarzystwa ubezpieczeniowe oszczędzają na wynagrodzeniach dla agentów i przedstawicieli, ale przecież nie od tego zależy wysokość składki związana z OC samochodu.

Przygotuj dokumenty

Samochodu i swoje. Kupując polisę komunikacyjną najważniejsze są dane auta Twój wiek i doświadczenie jako kierowcy, a także miejsce zamieszkania. Dlatego nie zawsze wyjdzie taniej. Ale pamiętaj naprawdę liczy się tylko zakres i przedmiot ubezpieczenia. Pełna ochrona ma swoją cenę. Nie warto przepłacać, ale nie warto płacić na darmo. Polisa zawsze powinna być kompleksowa.

Przed finalizacją

Warto oprócz samych cen porównać również OWU. To tutaj zawsze zawarte są wszystkie i zarazem najistotniejsze szczegóły. Najczęściej dotyczące zakresu Twojego ubezpieczenia, nie należy więc ich pomijać. Pamiętajmy również o dopilnowaniu prawidłowości dat. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie oc online lub nie, to zawsze należy zachować ciągłość ubezpieczenia

Na koniec pozostaje nam już tylko zapłacić. Co możemy uczynić szybko i sprawnie za pomocą przelewu elektronicznego. Możemy wydrukować dokumenty i czekać na oryginał umowy, który zostanie przesłany pocztą.

Dodaj komentarz