Jak nie tracić zniżek na ubezpieczenia komunikacyjne?Ubezpieczenia komunikacyjne są po prostu drogie. Co gorsze, z roku na rok coraz droższe. Wie to każdy użytkownik auta, który z uwagi na początek historii ubezpieczeniowej lub jej przebieg, czyli wysoką szkodowość płaci pełną składkę ubezpieczenia lub ma wręcz zwyżki. Jak nie tracić zniżek? Jest kilka sposobów dostępnych obecnie w ubezpieczeniach, które pozwalają na zachowanie zniżek nawet w przypadku szkody.

Nie tracić, zyskiwać

Pamiętajmy, że zniżki możemy uzyskać nie tylko poprzez bezszkodową jazdę ale także dzięki ciągłości ubezpieczenia. Niektórzy ubezpieczyciele mają opcje zniżki udzielanej za istniejącą już zniżkę w innym pakiecie, by promować zawieranie nowych ubezpieczeń autocasco. Dokładnie na przykład mając zniżkę 60 procent na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, a nie mając jej w ogóle na autocasco ponieważ do tej pory nie zawieraliśmy AC możemy uzyskać zniżkę za zniżkę.

Dodatkowe ubezpieczenia – ochrona zniżek

Swoje zniżki możemy chronić dodatkowym ubezpieczeniem zawieranym w tym celu. Działa ono tak, ze pierwsza szkoda likwidowana z danej polisy nie ma wpływu na zniżki w kolejnym okresie ubezpieczeniowym. Możemy zawrzeć ochronę zniżek zarówno na OC jak i AC jak również tylko na jedno z tych ubezpieczeń. Niektóre towarzystwa gwarantują ochronę zniżek w zakresie składki podstawowej, w innych jest to ubezpieczenie dodatkowe za dopłatą dodatkowej składki.

Jak jeszcze chronić swoje zniżki?

Ubezpieczenie szyb samochodowych pozwala ochronić zniżki w autocasco. Ubezpieczając oddzielnie szyby nie likwidujemy szkód polegających na ich uszkodzeniu z AC tylko właśnie z tej polisy. Zanim jednak ubezpieczymy szyby po to, żeby poza szybką i sprawną likwidacją takiej szkody chronić swoje zniżki sprawdźmy czy na pewno taka zależność występuje w towarzystwie ubezpieczeniowym jakie wybraliśmy. Zwróćmy też uwagę, czy w kolejnym okresie ubezpieczeniowym jeśli chcielibyśmy zmienić towarzystwo to ochrona szyb nie będzie uwzględniana ale inne TU potraktuje ją jako szkodę z autocasco i zmniejszy swoje zniżki (nie ma tego problemu przy wznowieniu ubezpieczenia w tym samym TU).

Dodaj komentarz