Jak podpisać polisę?Chcesz ubezpieczyć dom? Musisz wykupić ubezpieczenie OC lub AC? Interesuje Cie dodatkowe ubezpieczenie wyjazdu zagranicznego? Masz dwie możliwości. Albo zdecydujesz się na wizytę w placówce towarzystwa ubezpieczeniowego w najbliższej okolicy, albo odwiedzisz strony internetowe firm ubezpieczeniowych. Wybór należy do Ciebie. Każda z decyzji doprowadzi do skutku. Polisa ubezpieczeniowa zostanie podpisana. Wszystko zależy od tego, ile masz na to czasu i czy masz ochotę skorzystać z pierwszej lepszej oferty.

Towarzystwa ubezpieczeniowe

Odwiedziny w placówkach towarzystw ubezpieczeniowych zabierają dużo czasu. Ich lokalizacja, rozrzucone są w różnych miejscowościach, sprawia, że odwiedzenie kilku (w celu porównania ofert) zabierze mnóstwo czasu i będzie wymagało środka transportu. Strony internetowe można przeglądać w domu, tracąc na to minimum czasu i zero paliwa. Ubezpieczenia komunikacyjne znajdują się w ofercie wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Każde towarzystwo posiadające stronę internetową, zapewnia swoim klientom narzędzie, jakim jest kalkulator ubezpieczeń. Mając w zasięgu ręki podstawowe dane na temat samochodu i osoby, która nim kieruje, możemy samodzielnie wyliczyć sobie wysokość składki, przy uwzględnieniu wszelkich możliwych i proponowanych przez ubezpieczyciela wariantów.

Składanie wniosku online

Polisa zawierana przez Internet zazwyczaj jest opcją tańszą (kosztuje mniej niż zawierana w placówce stacjonarnej), tym bardziej, jeśli opłacana jest jednorazowo. Taka gotowa polisa jest dostarczana za pośrednictwem kuriera i po złożeniu podpisu staje się polisą aktualną. Ubezpieczenia online są opcją łatwiejsza. Nie wymagają wychodzenia z domu, pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzięki nim można poznać ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać tę najlepszą w możliwie najkrótszym czasie. Jeśli z kolei komuś nie zależy na atrakcyjności oferty, zawsze może przedłużyć kończącą się polisę. Na podobnych warunkach, w tym samym towarzystwie, wystarczy udać się do placówki lub zadeklarować chęć kontynuacji ubezpieczenia na stronie internetowej danej firmy ubezpieczeniowej.

Dodaj komentarz