Jak prawidłowo nakładać korektor pod oczy?

Zasinienia pod oczami z całą pewnością nie wpływają korzystnie na wygląd, nic więc dziwnego, że wiele osób korzysta z kosmetyków, których celem jest zniwelowanie tej niedoskonałości.

Kosmetykiem, który pozwoli przywrócić pierwotny blask jest korektor pod oczy. Należy jednak zadbać o odpowiednią aplikację przedmiotowego preparatu.

Korektor pod oczy szansą na atrakcyjny wygląd

Na rynku znaleźć można różnego rodzaju kosmetyki korygujące, także przeznaczone do aplikacji w okolicach oczu. Jak wiadomo, skóra pod oczami jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego też wymaga odpowiedniego przygotowania.
W pierwszej kolejności należy zaaplikować lekki, delikatny krem pod oczy, który wchłania się szybko i nie tworzy tłustego filmu. Po kilku minutach, gdy krem całkowicie się wchłonie, można rozpocząć nakładanie korektora.

W tym momencie pojawia się pytanie, na co zwrócić uwagę wybierając korektor pod oczy?

Większość osób zamierza zniwelować pojawiające się pod oczami fioletowe cienie – w tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem jest korektor w odcieniu żółtawym.
Wiadomo jednak, że sam wybór kosmetyku to nie wszystko, równie ważna jest prawidłowa aplikacja kosmetyku.

Jak nakładać korektor pod oczy, aby zniwelować ewentualne niedoskonałości natury, przy jednoczesnym podkreśleniu jej atutów? Korektor pod oczy można nakładać za pomocą pędzelka lub palcem, aplikując kosmetyk od kącika wewnętrznego do zewnętrznego. Należy wykonać niewielkie kropeczki, a następnie poprowadzić od nich delikatny promień w kierunku policzków, na całym obszarze skóry pod oczami. W tym momencie należy podkreślić, że wspomniany „obszar skóry pod oczami” obejmuje nie tylko bezpośrednie okolice oczu, ale także część policzka – jest to warunek, który gwarantuje, że docelowy makijaż będzie wyglądał naturalnie i efektownie.

Następnie należy delikatnie wklepać kosmetyk, zwracając uwagę na jego równomierne rozłożenie. Błędem jest rozprowadzanie korektora za pomocą pędzelka – efekty często okazują się odwrotne do pożądanych. Warto pamiętać, że korektor to kosmetyk, który wymaga wklepywania, a nie rozmazywania.

Po nałożeniu korektora należy delikatnie przyprószyć skórę pod oczami sypkim pudrem, dopełniając w ten sposób rozpoczęte działanie kosmetyczne.

Dodaj komentarz