Jak samodzielnie obliczyć składkę OC?Wysokość składki, jaką przyjdzie zapłacić za ubezpieczenie OC samochodu, nie jest już żadną tajemnicą. O ile kiedyś, żeby wiedzieć, ile musimy zapłacić w ramach składki OC, trzeba było udać się do odpowiedniej firmy zajmującej się ubezpieczeniami, o tyle teraz sprawa jest banalnie prosta. Dzięki temu, że istnieją ubezpieczenia online, sprawa jest banalnie prosta i do dyspozycji każdego potencjalnego posiadacza samochodu.

Żeby samodzielnie obliczyć składkę OC przede wszystkim trzeba wejść na stronę towarzystwa, którego oferta nas interesuje. W Internecie istnieją również strony, na których można porównać ofertę kilku firm jednocześnie. Kiedy już zdecydujemy się na konkretne towarzystwo, koniecznym jest odnalezienie na jego stronie zakładki oblicz składkę OC.

Porównanie ofert

Wykonanie takich obliczeń możliwe jest dzięki tak zwanym kalkulatorom ubezpieczeń OC. Są to proste narzędzia, które po podaniu im odpowiednich informacji, wyliczają stosowną składkę. Informacje te dotyczą zarówno ubezpieczanego samochodu, jak i jego posiadacza. Najczęściej pyta się wtedy o przebieg samochodu, o jego markę i rok produkcji. Niekiedy istotna jest pojemność silnika, w innym przypadku bezwypadkowość. W odniesieniu do kierowcy ważny jest jego staż (jako kierowca), to ile ma lat i jakie ma wypracowane zniżki. Wszystko to wpływa na wysokość składki OC. Kalkulator ubezpieczeń OC na podstawie tych danych wyliczy kwotę, która przyjdzie nam zapłacić.

Kalkulatory ubezpieczeń

Na podobnej zasadzie działają wszystkie kalkulatory ubezpieczeń online. Mając dostęp do kilku mamy możliwość porównać sobie oferty kilku interesujących nas firm i wybrać te najlepszą. Same obliczenia do niczego nas nie zobowiązują. Służą zapoznaniu się z ofertą, dają nam możliwość wyboru. Jeżeli jakiegoś dokonamy, wystarczy dokonać odpowiednich potwierdzeń i uzupełnić niezbędne dane, by system przygotował dla nas właściwą polisę. Zostanie nam ona dostarczona przez firmę kurierską. Wystarczy ją podpisać, opłacić składkę i polisę OC mamy z głowy na cały, długi rok.

Dodaj komentarz