Ubezpieczenia na życie są jednymi z najbardziej popularnych rodzajów polis ubezpieczeniowych. Polisa na życie może być wykupiona niezależnie od naszego wieku. Ubezpieczenie na życie jest proponowane w dwóch formach: w postaci polisy grupowej lub indywidualnej.

Czym one różnią się między sobą? Która z nich jest lepsza? Postaramy się to pokrótce wyjaśnić.

Co obejmują polisy indywidualne i grupowe

Polisa indywidualna w większości przypadków daje ochronę tylko osobie ubezpieczonej. Decydując się na polisę indywidualną będziemy chronieni w następujących przypadkach:

w przypadku zgonu

na wypadek uszczerbku na zdrowiu, który odnieśliśmy z powodu wypadku

w przypadku hospitalizacji

na wypadek ciężkiej choroby

na wypadek inwalidztwa

w przypadku utraty pracy

Wykupując grupową polisę na życie zapewnimy przyszłość najbliższym członkom swojej rodziny. Polisa grupowa obejmuje bowiem także współmałżonka i dzieci. Pieniądze z polisy grupowej są wypłacane w chwili narodzin dziecka, w przypadku jego poważnej choroby, ale także w chwili śmierci współmałżonka oraz w sytuacji, kiedy dziecko traci jedno lub oboje rodziców. Są również polisy grupowe o szerszym zakresie. Wtedy na wypłatę możemy liczyć także po śmierci rodziców i teściów. Polisy grupowe są najczęściej proponowane przez nasz zakład pracy. Jak widać warto z nich skorzystać, gdyż mają wiele zalet. W przypadku indywidualnego ubezpieczenia na życie możemy negocjować warunki polisy z agentem ubezpieczeniowym. Jednak zawarte w niej dodatkowe opcje wpłyną na wysokość składki, czasem nawet dość znacznie.

Wpływ sytuacji rodzinnej na wybór rodzaju ubezpieczenia

Jak ubezpieczyć się na życie – zbiorowo czy indywidualnieWybierając polisę grupową lub indywidualną powinniśmy uwzględnić swoją sytuację rodzinną. Polisy grupowej raczej nie powinny wybierać osoby samotne. W przypadku osób samotnych polisa grupowa sprowadza się jedynie do ponoszenia zbędnych kosztów. Na polisę grupową powinny decydować się przede wszystkim osoby posiadające rodzinę: żonę i dzieci.

Dodaj komentarz