Jak uzyskać zniżki ubezpieczeniowe?Opłacając wysoką polisę ubezpieczeniową na samochód warto sprawdzić ofertę innych towarzystw ubezpieczeniowych, by uzyskać obniżenie kosztów. Sama eksploatacja pojazdu potrafi pochłonąć majątek, a do tego konieczne jest przeprowadzanie badań technicznych i ponawianie obowiązkowej polisy OC, więc jak najbardziej można szukać w tej kwestii oszczędności.

Obecnie wśród firm ubezpieczeniowych panuje dość duża konkurencja, więc każdy kierowca może liczyć na dogodne warunki ubezpieczeniowe, bo by pozyskać nowych klientów i zatrzymać tych stałych ubezpieczyciele oferują bardzo atrakcyjne umowy. Warto, więc pofatygować się do oddziału bądź zadzwonić na infolinie, by sprawdzić, czy akurat nie należą się jeszcze dodatkowe rabaty. Firmy nie zawsze same poinformują o tym fakcie klienta, gdyż dla nich są to dodatkowe straty. Można również sprawdzić OC kalkulator dostępny na stronach internetowych. Dzięki niemu oferta kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych będzie w zasięgu ręki.

Drogie ubezpieczenie

Niestety nie ma możliwości zrezygnowania z drogiego ubezpieczenia w trakcie jego kontynuacji. By zmienić ubezpieczyciela i uzyskać lepsze warunki, kierowca musi czekać do zakończenia się bieżącej polisy. Na kilka dni przed tym faktem musi on złożyć też wypowiedzenie umowy i zawrzeć ją w innej firmie. Często takie formalności załatwia nowy ubezpieczyciel, więc pozostaje tylko kwestia wybrania go. Na pewno na wysokość zniżek będzie miał wpływ wiek kierowcy. Im dłuższy staż za kółkiem tym oferta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. Ten fakt wpływa również na ubezpieczenia AC. Sama kontynuacja polisy w tej samej firmie daje już powody do ubiegania się o kolejne upusty. Wiele osób decyduje się na zawarcie jednocześnie kilku pakietów ubezpieczeniowych w tym chroniących majątek.

Duże korzyści

Takie rozwiązanie niesie za sobą bardzo duże korzyści, gdyż wtedy będzie można otrzymać nawet dwudziestoprocentowy rabat, więc wysokość polisy nie będzie przerażała. Cóż możliwości jest wiele. Nie mając jednak żadnego rozeznania w tej dziedzinie warto sprawdzić dokładnie wszystkie ewentualności, a nie decydować się na umowę w firmie, która akurat jest reklamowana, bo w tej sytuacji nawet kilkanaście złotych może mieć znaczenie. Niestety wielu kierowców załatwia takie sprawy na szybko, nieważne gdzie nieważne za ile grunt by mieć OC i móc ruszyć przed siebie, a konsekwencje widać później po zasobach portfela. OC, ubezpieczenia domu czy nawet komputera musi być dokładnie przemyślane i przeanalizowane pod każdym katem. Pośpiech jest złym doradcą.

Dodaj komentarz