Jak ważne powinno być dla nas ubezpieczenie

Nie każdy może pozwolić sobie na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, ponieważ nie wszyscy zarabiają wystarczająco dużo pieniędzy, żeby pozwolić sobie na coś takiego. Zdecydowane większość ludzi ma tylko zwykłe ubezpieczenie zdrowotne, które obejmuje tylko podstawowe usługi wykonywane przez NFZ. W ich ramach nie można nawet myśleć o kompleksowych badaniach okresowych, jeśli nie jesteśmy chorzy i nie występują u nas poważne objawy ciężkich chorób. Jest to niestety smutna prawda, nasz kraj pod względem leczenia powinien się jeszcze sporo nauczyć wzorując się na amerykańskim przykładzie, gdzie każdy obywatel wybiera swój szpital i tam płaci składki. Szpitale muszą dbać o swoją renomę i jest to dobre dla całego społeczeństwa. Również coraz mniej ludzi decyduje się na ubezpieczenie mieszkania, dzieje się tak, ponieważ wychodzi się z założenia, że skoro przez ostatnie pięć lat nic się nie stało, to dlaczego w tym roku mielibyśmy mieć włamanie do mieszkania lub miałby wybuchnąć pożar.

Konsekwencje braku ubezpieczenia

Jest to bardzo złe podejście, ponieważ nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć, a jeśli nieszczęście już nastąpi to nie będzie odwrotu, a my nie będziemy mieli żadnych pieniędzy od ubezpieczyciela na naprawę szkód. Bardzo dobrym przykładem są tutaj ludzie, którzy ucierpieli podczas zeszłorocznej powodzi, nie mieli ubezpieczonych domów, a teraz rząd bezmyślnie wypłaca im odszkodowania, na czym cierpi budżet państwa. Gdyby Ci ludzie wykazali się odrobiną rozsądku to wykupiliby ubezpieczenia samochodowe i ubezpieczenie mieszkania, dzięki czemu nie mieliby problemów z odbudową po powodzi.

Fundusz emerytalny

Ważną sprawą jest również zabezpieczenie swojej przyszłości. Dodatkowy fundusz emerytalny jest niezbędny, aby móc godnie żyć na starość, także fundusz inwestycyjny jest dobrym rozwiązaniem, gdyż z każdym rokiem na koncie będą nam rosły odsetki. Licząc, że będziemy oszczędzać kilka lat możemy zaoszczędzić całkiem sporą sumę. Jeżeli posiadamy własną firmę bardzo ważnym aspektem będą ubezpieczenia grupowe dla pracowników, zapewni im to komfort w pracy i poczucie bezpieczeństwa, co z pewnością przełoży się na lepszą wydajność.

Dodaj komentarz