polisa na życie - bezpieczeństwo dla całej rodzinyWybór najlepszej polisy na życie nie jest wcale taki łatwy jakby się mogło wydawać. Jest to bardzo poważna decyzja, która zwiąże nas z towarzystwem ubezpieczeniowym na bardzo długie lata. Z tego powodu należy wszystko dokładnie przemyśleć i poznać ofertę od samego początku do końca, tak aby wiedzieć, czy w razie nieszczęścia zapewni ona odpowiednią ochronę dla rodziny. Na samym początku należy szczegółowo przeanalizować swoją sytuację. Trzeba zdecydować czy polisa na życie będzie miała spełniać tylko funkcję zabezpieczającą, czy może ma być połączona z pewnego rodzaju inwestycją.

Oczywiście koniecznym krokiem jest również poddanie analizie zarobków całej rodziny, by móc zdecydować ile wynosić może jedna składka ubezpieczeniowa, tak aby zbytnio nie naruszyła miesięcznego budżetu domowego. Pod uwagę nie należy brać jedynie najbliższych miesięcy przy wyliczaniu zarobków, ale również powinno się spróbować mniej więcej przewidzieć jak będą kreowały się przychody rodziny przez następne lata.

Mając za sobą wstępne analizy można przejść do drugiego kroku, a więc wybór jednego z rodzajów ubezpieczeń. Pierwszy z nich to zwykła polisa na życie, która jest klasycznym rozwiązaniem. W przypadku śmierci osoby ubezpieczonej rodzina otrzymuje zgromadzone przez nią środki bez opodatkowania, ponieważ owa kwota nie podlega prawu spadkowemu. Kolejnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie na życie i dożycie. Chodzi tutaj o to, iż polisa ma określony czas trwania, a jeżeli dana osoba dożyje do wyznaczonego momentu to otrzymuje ona uzbieraną kwotę plus dodatkowe odsetki. Trzecim wyjściem jest ubezpieczenie z myślą o przyszłości dzieci. Tutaj ubezpieczony jest rodzic, który uprawnia swoje dziecko, by otrzymało ono zgromadzone środki po osiągnięciu pełnoletniości.

Podobnie zebraną kwotę można przeznaczyć dla swoich wnuków. Wybór jednego z nich jest zależny tylko od osoby, która się ubezpiecza. Coraz rzadziej jednak ludzie decydują się na klasyczną polisę, ponieważ nie pozwala ona im na wcześniejsze wypłacenie środków w razie potrzeby, a jeśli już to zrobią to odliczone zostają odsetki.

Dodaj komentarz