Jak wybrać polisę posagową dla dziecka?Rozsądny i przemyślany wybór ubezpieczenia posagowego jest w stanie sprawić, że dziecko będzie mogło mieć zapewniony odpowiedni start w dorosłe życie. Zanim jeszcze zdecydujemy się na podpisanie umowy wielu rodziców zastanawia się na co powinni zwrócić uwagę, aby podjęte decyzje okazały się w pełni trafne i korzystne dla nich. Pomocą w wyborze najlepszego rozwiązania ze wszystkich możliwych staje się dokładna analiza zakupu polisy. Jednak sam moment przystąpienia do ubezpieczenia jest ważny i może on rzutować na wysokość zebranego kapitału.

Zawarcie zobowiązania

Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że im wcześniej zdecydujemy się na zawarcie zobowiązania, tym lepiej dla nas. Ponadto nie zapominajmy o tym, że zdecydowana większość towarzystw ubezpieczeniowych, które zajmują się oferowaniem polisy dla dziecka już od trzeciego miesiąca jego życia znajduje się w ofercie większości firm ubezpieczeniowych znajdujących się na rynku. musimy również zdawać sobie sprawę z faktu, że minimalny okres wynosi 5 lat, a z kolei maksymalny 25 lat. Należy również dodać, że minimalna wpłata to z reguły 80 – 100 złotych miesięcznie. W ten sposób łatwo wyliczyć, że przy regularnym oszczędzaniu osiemnastolatek otrzyma nawet ponad 40 tysięcy złotych.

Ważne zasady

Aby tak jednak mogło się stać konieczne staje się, aby pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Mimo sumiennego wpłacania środków przez samego rodzica, poza ekstremalnymi sytuacjami jak śmierć dziecka, nie możliwe staje się dysponowanie kapitałem,  którego właścicielem jest dziecko. Uzbierana kwota będzie możliwa do wypłaty dopiero po osiągnięciu przez dziecko pełnoletniości. Tymczasem towarzystwa ubezpieczeniowe oferują roczną stopę zwrotu w wysokości około 3 procent – nie są więc to duże kwoty, ale przynajmniej gwarantują zysk. Należy również zdawać sobie sprawę z faktu, że znacznie bardziej ryzykowny jest fundusz inwestycyjny, który obiecuje nawet 8 procent, ale nie zawsze faktycznie osiągają taki wynik. Polisa posagowa jest rozwiązaniem, w które zdecydowanie warto jest zainwestować.

Dodaj komentarz