oszczędność na ubezpieczeniuRozpoczęcie przygody z funduszami inwestycyjnymi jest bardzo proste. Wśród wielu osób panuje przekonanie, że jest to rozwiązanie zarezerwowane wyłącznie dla tych, którzy posiadają spore doświadczenie i wiedzę w temacie inwestycji. Tymczasem po zapoznaniu się z informacją czym w zasadzie jest fundusz inwestycyjny warto zarejestrować się w serwisie internetowym i skorzystanie z porad całkowicie bezpłatne. Zalogowany użytkownik ma możliwość uczestniczenia w grze online. Jest to doskonały sposób na przetestowanie własnych strategii i sprawdzenie, ile realnie można zarobić za sprawą funduszy inwestycyjnych. Każdy użytkownik może założyć do 10 portfeli inwestycyjnych o wartości początkowej od 500 do 1.000.000 złotych.

Inwestycje bez pokrycia

Gra różni się również od samego inwestowania w świecie rzeczywistym tylko tym, że złotówki inwestycyjne nie mają pokrycia w rzeczywistości. Pobierane są rzeczywiste opłaty manipulacyjne – w tym również podatek od zysków kapitałowych, a wartość portfela jest wyliczana na podstawie aktualizowanych codziennie wycen jednostek funduszy inwestycyjnych. Gdy podejmiemy decyzję o zainwestowaniu w fundusze rzeczywiste możliwe stanie się założenie konta inwestycyjnego.

Instytucje finansowe

W ofercie wielu instytucji finansowych znajduje się duża ilość funduszy, ponadto opłaty manipulacyjne są bardzo niskie. Brak jest również opłat za otwarcie rachunku, prowadzenie, a także zakup i odkup jednostek funduszy inwestycyjnych. Założenie konta osobistego jest bardzo proste. Zdając sobie sprawę z podobnych kwestii znacznie prościej będzie nam podjąć decyzję odnośnie wyboru najlepszego rozwiązania ze wszystkich dostępnych na rynku. Wiele cennych informacji w temacie będziemy mogli pozyskać ze stron internetowych poświęconych tematyce. Zdecydowanie więc warto jest zdawać sobie sprawę z możliwości jakie niesie ze sobą to właśnie rozwiązanie. Postarajmy się więc nie zapominać o możliwościach, jakie niesie ze sobą to właśnie rozwiązanie.

Dodaj komentarz