Jak zadbać o nowoczesny sprzęt elektroniczny?Postęp techniczny daje o sobie znać każdego dnia. Niemalże codziennie słyszy się o nowych pomysłach, rozwiązaniach technologicznych, ulepszeniach tego, co do tej pory było z najwyższej półki. Telefony, telewizory, pralki, lodówki są stale obiektem ulepszania. Niestety mimo tych ulepszeń sprzęty te są coraz delikatniejsze i coraz mniej odporna na uszkodzenia. Ta ograniczona wytrzymałość może zostać wsparta, jeśli zakupi się dodatkowe ubezpieczenie sprzętu elektronicznego. Ta forma dodatkowej gwarancji staje się coraz popularniejsza i dość chętnie korzystają z niej osoby kupujące nowy sprzęt RTV lub AGD.

Dodatkowa gwarancja

Taka dodatkowa gwarancja najczęściej jest dużo dłuższa niż ochrona standardowa, która w przypadku sprzętów elektronicznych trwa maksymalnie do dwóch lat. Polisa ubezpieczeniowa na dodatkowy okres ochronny bardzo często wydłuża go o dodatkowe trzy lata. Gwarancja na sprzęt elektroniczny trwa wówczas nie dwa, ale pięć lat. Jest to na pewno ciekawe rozwiązanie dla kupujących. Telewizory, te najbardziej nowoczesna, są dużo mniej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. W domu, w którym są na przykład małe dzieci, o taką usterkę naprawdę nie jest trudno. Nieopatrznie rzucony klocek może przyczynić się do całkowitej awarii nowego telewizora. Podobnie sprawa wygląda z najnowszej generacji telefonami komórkowymi. Coraz cieńsze, coraz lżejsze, z coraz większą ilością funkcji są jednocześnie coraz delikatniejsze.

Ubezpieczenie telefonu

Bardzo podatne na uszkodzenia wyświetlacze, zarysowujące się przy byle okazji. Nie wspominając o upadkach, których uniknąć się nie da, a które bardzo często całkowicie uszkadzają telefon i uniemożliwiają korzystanie z niego. Ubezpieczenie telefonu komórkowego dzisiaj powinno być dołączane w każdym punkcie dystrybucji telefonów. Oczywiście na życzenie klienta. Dodatkowym ubezpieczeniem obejmuje się również sprzęt, z którego korzysta się w gospodarstwie domowym. Pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowe, piekarniki czy suszarki do prania ze względu na swą szeroką eksploatację również ulegają częstym awariom. Dodatkowe ubezpieczenie tego rodzaju sprzętów zmniejsza koszty ich utrzymania.

Dodaj komentarz