Ubezpieczenia na życie stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Zapewniają one poczucie bezpieczeństwa w wielu sytuacjach.

Ale osoby zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia na życie poszukują rozwiązań, które pozwolą im zaoszczędzić na opłacanych składkach. Czy da się to zrobić? Tak, można płacić mniejsze składki.

Kup polisę w młodym wieku

To najlepszy sposób na obniżenie kosztów ubezpieczenia na życie. Sprzedaż polisy wiąże się z oceną ryzyka, które ponosić będzie ubezpieczyciel. Ocena ta jest przeprowadzana na podstawie ankiety medycznej. Nikt nie ma wątpliwości, że ocena osób młodych wypadnie o wiele korzystnie niż osób w starszym wieku. Z tego powodu decyzję o wykupieniu polisy na życie warto podejmować, jak najwcześniej. Tymczasem jednak młodzi ludzie są zdania, że na takie zabezpieczenie swojej przyszłości maja jeszcze sporo czasu.

Obliczanie wieku

Wiele osób na pewno w tym momencie jest bardzo zdziwionych, przecież nie da się zmienić swojego wieku. Ale w przypadku wykupowania ubezpieczenia na życie dla jednego towarzystwa ubezpieczeniowego kluczowa będzie dokładana data urodzenia, zaś dla innego większe znaczenie będzie miał rok urodzenia. Możemy też spotkać się z praktyką wybierania naliczania wieku na podstawie daty najbliższej dacie urodzenia. W zależności więc od tego, jak towarzystwo ubezpieczeniowe oblicza wiek, zależy wysokość składki.

Okres obowiązywania umowy

Planując wykupienie ubezpieczenia na życie musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, na jak długi okres zamierzamy się ubezpieczyć. Osoby bardzo młode mogą wykupić ubezpieczenie, które ważność wygaśnie po dwudziestu, czy trzydziestu latach. Ale jeśli powodem, dla którego wykupujemy polisę jest jedynie ubezpieczenie kredytu, to wystarczy podpisać umowę na czas równoważny z kredytem.

Porównujmy oferty

Jak zaoszczędzić kupując ubezpieczenie na życie?W kraju jest na tyle duża liczba towarzystw ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenia na życie, że warto porównywać oferty. Wysokość składek na pewno w poszczególnych towarzystwach będzie się różnić.

Dodaj komentarz