Jak zaoszczędzić na terminowym ubezpieczeniu?Ubezpieczenie indywidualne to polisa na życie, która jest w stanie gwarantować ochronę zdrowia i życia. Na rynku prosperuje wiele firm ubezpieczeniowych, które proponują skorzystanie z podobnego rozwiązania. Warto jest zdawać sobie sprawę, że wybór konkretnego rozwiązania nie może zostać podyktowany wyłącznie wysokością składki ubezpieczeniowej. Najważniejszy jest przede wszystkim zakres ochrony, który powinien zostać dopasowany do prowadzonego przez nas stylu życia. Ponadto wiele firm ubezpieczeniowych dokłada wszelkich starań, aby iść na rękę klientom i pozwala wybrać najkorzystniejszą częstotliwość opłacania składek.

Żniżki dla klientów

Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że niektóre zakłady ubezpieczeń są w stanie zaoferować zniżki dla klientów, którzy opłacają składki z częstotliwością roczną, półroczną lub nawet kwartalną. Ponadto musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że im mniejszy jest podział składki na raty, tym większą zniżkę będziemy w stanie otrzymać. Poprzez zmianę warunków umowy, kiedy tylko zmieniają się nasze potrzeby możliwe staje się poszerzenie oferty o kwestie, które będą dla nas ważne. Oferowane w dzisiejszych czasach polisa na życie jest coraz bardziej elastyczniejsza. Ponadto osoba ubezpieczona może zawierać szereg umów dodatkowych do umowy głównej, czy też zmieniać sumę ubezpieczenia. Dlatego nie chowaj polisy do szafki i nie zapominaj o jej istnieniu. W razie konieczności dostajesz możliwość jej poszerzenia o dodatkowe aspekty.

Rocznica umowy

Nie zapominaj również o tym, że coraz więcej zakładów ubezpieczeń jest w stanie zaoferować swoim klientom w każdą rocznicę dostosowywanie umowy do aktualnych potrzeb osoby ubezpieczonej. Jeżeli potrzebujesz tylko ochrony, to powinieneś zdecydować się na zakup polisy typowo ochronnej. Nie zapominaj również o tym, że uniwersalna polisa na życie będzie w stanie pełnić zarówno funkcję ochronną, jak i inwestycyjną. Mimo tego, że są one droższe niż polisa na życie wyłącznie chroniące życie ubezpieczonego to jednak warto jest zainwestować w ten produkt. Jeżeli potrzebujesz tylko ochrony, nie daj się namówić na polisę mieszaną.

Dodaj komentarz