Jak zmniejszyć wielkość składki przy ubezpieczeniuIstnieje kilka sprytnych posunięć, dzięki którym możemy zmniejszyć wysokość składki na ubezpieczenie, a w razie nieszczęścia pieniądze i tak zostanę nam wypłacone. Najwięcej można zaoszczędzić decydując się na ubezpieczenie majątkowe.

Ubezpieczenia od katastrof

Inaczej sprawa ma się już z ubezpieczeniem od pożaru lub innych nieszczęść, gdyż wtedy zniszczone mogą zostać już wszystkie sprzęty. Tutaj nie wolno zaniżać ich wartości. Wybierając ubezpieczenie mieszkania należy zrezygnować z niektórych polis. Mowa tutaj o powodzi, gdy mieszka się na piątym piętrze w bloku lub o trzęsieniach ziemi, które nie występują w naszym kraju. Byłyby to niepotrzebne koszty, a wiadomo, iż tak nas to nie spotka.

Ubezpieczenia samochodu

Skłaniając się na ubezpieczenie samochodu również można trochę zaoszczędzić, wystarczy wykupić polisę na kogoś starszego. Gdy samochód jest garażowany, a w drzwiach są odpowiednie zabezpieczenie to również możemy dostać parę % zniżki, oczywiście nie chodzi tutaj o ubezpieczenie oc, gdyż z niego opłacane są szkody wyrządzone z naszej winy. Na myśli mam tutaj autocasco, z którego w razie kradzieży wypłacane jest nam odszkodowanie. Poszukując ubezpieczyciela warto trochę poszperać w Internecie, gdyż znajdziemy tam oferty wszystkich zakładów ubezpieczeniowych. Każda firma ma swój kalkulator oc, w którym można łatwo wyliczyć opłaty. Na podstawie takich danych jak np. rok zakupu pojazdu, rok produkcji, rodzaj silnika, przebieg zostaniemy poinformowani o kosztach, jakich możemy się spodziewać. Podczas wyjazdu na wakacje warto poszukać ubezpieczenia za granicą, które zapewni nam bezpieczny powrót do domu w razie jakichś problemów. Najlepiej zdecydować się na najtańszy pakiet podstawowy.

Dodaj komentarz