Polisa na życie może nie tylko zapewnić ochronę naszym bliskim na wypadek naszej śmierci. Dzisiaj towarzystwa ubezpieczeniowe mają także polisy, dzięki którym można oszczędzać i inwestować. Jaką więc polisę wybrać – to jedno z najczęściej zadawanych pytań.

 

Wiele osób decydujących się na wykupienie ubezpieczenia na życie jest zainteresowanych przede wszystkim polisami ochronnymi. Polisy te chronią zarówno zdrowie, jak i życie osoby ubezpieczonej. Ale dużym zainteresowaniem cieszą się także polisy, które mogą nam pomóc oszczędzać. Jak to jest możliwe?

Kilka wariantów

Wariantów oszczędzania dzięki polisie na życie jest przynajmniej kilka. Możemy zdecydować się na polisę na życie i dożycie. Polisa ta to gwarancja otrzymania świadczenia przez nas samych, jeśli dożyjemy wieku określonego w polisie. Ale z tej polisy świadczenie otrzymają także nasi bliscy po naszej śmierci. W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdziemy także ubezpieczenia z funduszem kapitałowym. W przypadku tych polis główny nacisk został jednak położony nie na ochronę naszego zdrowia i życia, wybierając polisę z opcją kapitałową będziemy chronieni w niezwykle minimalny sposób. Zadaniem tych polis jest przede wszystkim gromadzenie oszczędności.

Zróżnicowane funkcje

Funkcje, które pełnią poszczególne produkty ubezpieczeniowe są mocno zróżnicowane. Wybierając polisę z opcją kapitałową, będziemy musieli zdecydować, jaką część składki chcemy przeznaczyć na ochronę swojego zdrowia i życia, a jak ma posłużyć gromadzeniu kapitału. Niezależnie jednak od tego, jak zostanie podzielona nasza składka możemy być pewni: najwięcej zyskamy, kiedy polisę wykupimy możliwie, jak najwcześniej.

Podziel składkę

Jaką polisę na życie wybrać: ochronną, czy lepiej inwestycyjną?Decyzja, jak podzielić swoją składkę tak, aby chronić także swoje zdrowie i życie jest bardzo ważna. Nie możemy jej podejmować bez zastanowienia. Musimy rozważyć wszystkie argumenty zarówno za, jak też i te przeciw. Jeżeli nie potrafimy podjąć trafnej decyzji, zgłosimy się o pomoc do doradcy ubezpieczeniowego. Wspólnie łatwiej będzie ustalić, jaka część składki powinna zostać przeznaczona na ochronę, a jaka na inwestowanie.

Dodaj komentarz