Jaką polisę wybrać?Ostatnio często słyszy się o tym, że słynne osoby ubezpieczają części swojego ciała, które stanowią dla nich szczególna wartość. Dla modelki mogą to być nogi, dla aktorki piękne usta czy zadbane włosy. Zwykły Kowalski najczęściej w kwestii ubezpieczeń bierze pod uwagę OC samochodu i ubezpieczenie domu. To elementy rzeczywistości ubezpieczane najczęściej.Czym należy kierować się wybierając konkretną polisę ubezpieczeniową? Przede wszystkim należy rozważyć, jaką ilością środków dysponujemy, ile jesteśmy w stanie wydać, żeby zapewnić sobie ochronę ubezpieczeniową? Czy ważniejsza jest dla nas bogatsze ubezpieczenie domu czy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej czy jednak najbogatsza wersja ubezpieczenia NNW. Wszystko to zależy od naszych potrzeb.

Wyposażenie domu

Jeśli mamy bogato wyposażony dom i mieszkamy w okolicy, gdzie często dochodzi do podpaleń, na pewno warto zainwestować w ubezpieczenie majątkowe. Jeśli kupiliśmy drogi samochód i nie chcemy stracić na jego wartości, warto wykupić ubezpieczenie OC i AC. Jeżeli mamy nie najżyczliwszych sąsiadów, którzy ciągle szukają z nami powodów do kłótni i ewentualnych „haczyków” na nas, warto wykupić polisę OC w życiu prywatnym. Kwota ubezpieczenia i składka, jaką przyjdzie na zapłacić również stanowią czynnik wpływający na naszą decyzje. Czasem lepiej dopłacić kilka złotych, jeśli suma, na którą ubezpieczamy dom czy samochód może znacząco wzrosnąć. Często czynnikiem decydującym o wyborze konkretnej oferty jest renoma firmy, która ja oferuje, polecenie zadowolonych znajomych lub skuteczna reklama w telewizji lub w Internecie. Ale nie zawsze za renomą idzie jakość usług.

Porównanie ofert

Bardzo często firmy mało znane maja lepsze oferty niż firmy z wieloletnimi tradycjami. Zdarza się, że nowe jednostki ubezpieczeniowe w szerszym zakresie dostrzegają potrzeby klientów. Wielu klientów firm ubezpieczeniowych nie chce zmian, zostaje u obecnych ubezpieczycieli, bo nie mają czasu ani ochoty szukać czegoś innego, innych, być może lepszych ofert. Wybór polisy nie jest sprawą na całe życie. Powinna ona odpowiadać na nasze aktualne potrzeby i jeśli zachodzi taka okoliczność i potrzeba mogą być one weryfikowane z roku na rok.

Dodaj komentarz