Jaki fundusz najlepszy?Wybierając fundusz inwestycyjny, warto zastanowić się, jaką kwotę jesteśmy w stanie zainwestować. Czy bierzemy pod uwagę duże ryzyko inwestycji? Na jak długo chcemy powierzyć posiadane oszczędności, by były inwestowane. W zasadzie mało kto dysponuje środkami tak dużymi, by fundusze inwestycyjne zamknięte stały przed nim otworem. To produkty inwestycyjne dla elit. Tu obraca się naprawdę potężnymi kwotami. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by inwestować w otwartych funduszach inwestycyjnych. To dobry sposób na pomnażanie oszczędności. Niewymagający specjalistycznej wiedzy, nie zbyt ryzykowny. A na pewno dający większe zyski niż konto czy lokata bankowa, których to oprocentowanie ostatnio jest tak niskie, że zysk z niewielkich kwot pieniędzy, jest prawie niezauważalny.

Fundusze kapitałowe

W fundusze kapitałowe tez nikt nie będzie inwestować stu złotych. Jeśli jednak dysponujemy wolnymi kilkoma tysiącami, warto pokusić się o ulokowanie ich w funduszu inwestycyjnym. Fundusze stabilnego wzrostu czy fundusze zrównoważone to dobre rozwiązanie dla początkujących inwestorów. Zakładające nieduże zyski, ale i gwarantujące bezpieczeństwo. Ten rodzaj funduszy to fundusze bezpieczne, gdzie ryzyko straty jest naprawdę małe. Zasadą ich działania jest systematyczne pomnażanie pieniędzy, bez lokowania środków w ryzykowne inwestycje. Nawet jeśli inwestycje te mogłyby przynieść duży zysk. Bezpieczeństwo powierzonych środków – to na nie kładzie się największy nacisk. \

Fundusz inwestycyjny

Fundusz inwestycyjny otwarty daje nam możliwość inwestowania bez znajomości rynku. Nie musimy wiedzieć nic na temat inwestycji. To nie my zarządzamy naszymi pieniędzmi. Powierzamy je osobie odpowiedzialnej za ich pomnażanie. To ona ma lokować, je tak, by przyniosły zysk. Odpracowanie ewentualnych strat tez jest jej problemem. Nasz zysk, to i zysk towarzystwa. To reakcje sprzężone. Nie tylko nam zależy na zarobieniu pieniędzy. Nasze inwestycje przynoszą zysk i funduszowi. Bez względu na to czy to fundusz parasolowy, obligacji czy stabilnego wzrostu. 

Dodaj komentarz