Jakie błędy popełniamy przy wykupowaniu polisy turystycznej?Liczba osób, które przed wyjazdem na zagraniczne wczasy decyduje się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego systematycznie zwiększa się. Jednak wiele osób popełnia przy tym błędy, które mogą istotnie wpłynąć na wartość takiego ubezpieczenia. Jakie błędy popełniamy najczęściej?

To jeden z najczęściej popełnianych błędów. Im później wykupujemy polisę tym mniejszą mamy szansę na wybranie polisy, która zapewni nam dobry zakres ochrony. Z pomocą przychodzą wprawdzie internetowe porównywarki ubezpieczeń, jednak kiedy goni nas czas naprawdę trudno dokonać dobrego wyboru. Im wcześniej zaczniemy interesować się ofertami firm ubezpieczeniowych, tym większe mamy szanse na wybranie ubezpieczenia, który zapewni nam ochronę dopasowaną do naszych potrzeb.

 Nie czytamy OWU

Nie czytanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia jest bardzo poważnym błędem. Kupując polisę musimy OWU przeczytać, gdyż tylko wtedy dowiemy się, jakie są sytuacje, w których ubezpieczyciel nie ma obowiązku udzielenia nam pomocy. To właśnie z OWU zyskamy informacje na temat postępowania na wypadek choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Przeczytanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia leży w naszym interesie.

 Unikanie zwyżki

Osoby, które uprawiają ryzykowne sporty często w trosce o swoje finanse decydują się zataić przed ubezpieczycielem tego typu informacje. Jeśli jednak w czasie uprawiania takiego sportu przydarzy nam się nieszczęśliwy wypadek ubezpieczyciel odmówi wypłaty świadczenia. Nasza polisa w zakresie ochrony nie będzie bowiem uwzględniała ryzyka związanego z uprawianiem sportów ekstremalnych bądź ryzykownych. Nie opłaca się więc zatajać informacji przed firmą ubezpieczeniową.

 Niska suma ubezpieczenia

To kolejny, często popełniany błąd. Niska suma ubezpieczenia oznacza, że zapłacimy niską składkę. Z drugiej jednak strony może być ona zbyt niska, aby wystarczyła na pokrycie kosztów leczenia za granicą i na pokrycie kosztów transportu medycznego do Polski. Nie oszczędzajmy więc i wybierzmy wysoką sumę ubezpieczenia.

Dodaj komentarz