Jakie dodatkowe ubezpieczenia?Najczęściej wykupywanymi rodzajami ubezpieczeń są plisy majątkowe, komunikacyjne i na życie. To najbardziej chodliwe produkty ubezpieczeniowe. Jednak codziennością agencji ubezpieczeniowych stają się ubezpieczenia innego rodzaju. Wraz ze wzrostem poziomu życia, coraz większa liczba ludzi wyjeżdża za granicę. Na wczasy, na urlopy, na wycieczki. W związku z tym na rynku ubezpieczeń pojawił się nowy produkt, jakim jest ubezpieczenie turystyczne. Ten rodzaj ubezpieczenia nabiera szczególnego znaczenia, gdy podczas wyjazdu, dochodzi do sytuacji, które nie były planowane.

Dolegliwości zdrowotne

Wszelkie dolegliwości zdrowotne czy chociaż by kradzież bagażu podróżnego może pokrzyżować i zepsuć nam wymarzony wyjazd. Ubezpieczenie podróżne obejmuje takie sytuacje. Pokrywa koszty leczenia za granicą i gwarantuje zapewnienie odpowiedniej pomocy lekarskiej. W ramach ubezpieczenia dla turystów zwrócona zostanie nam wartość skradzionej walizki, dzięki czemu ze spokojnym sercem, będziemy mogli ja sobie odtworzyć nawet w zagranicznych sklepach. Często na wyjazdy zagraniczne (własnym samochodem) wykupuje się też dodatkowe ubezpieczenie assistace za granicą. Szczególnym rodzajem ubezpieczenia jest tak zwana polisa posagowa. Jej wyjątkowość polega na tym, ze zazwyczaj opłacana składka jest kumulowana. Polisy tego rodzaju zakłada się w celu gromadzenia kapitału.

Comiesięczne składki

Najczęściej powierzane one są dzieciom. Rodzice w okresie comiesięcznym wpłacają z góry ustalone kwoty pieniędzy. Zazwyczaj tego rodzaju ubezpieczenia zawiera się na okres kilku a nawet kilkunastu lat. Najczęściej do osiągnięcia przez uposażone dziecko wieku dojrzałości. Niekiedy próg graniczny do wypłaty polisy wyznacza wiek 24 lat. Wszystko zależy od wstępnych ustaleń. Polisy takie bardzo często gwarantują łatwiejszy start w dorosłe życie. Często stają się wkładem własnym na pierwsze mieszkanie lub pozwalają ukończyć wymarzone studia. Niekiedy wypłacane są, gdy dziecko wstąpi w związek małżeński. Polisy posagowe pozwalają skutecznie i nieodczuwalnie oszczędzać pieniądze na przyszłość dla dziecka.

Dodaj komentarz