Jakie polisy na auto są godne zainteresowania?Kupując pojazd mechaniczny nieważne czy jest nabywany na rynku wtórnym, czy też wyjeżdża prosto z taśmy produkcyjnej, każdy kierowca musi opłacić obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli tak zwane OC, fakt nie podlega żadnej dyskusji.

To czy prócz obowiązkowej polisy zainteresowany wybierze także dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe, jest już prawą indywidualną i każdy kierowca ma wolny wybór. Często podróżując, zwłaszcza poza granice kraju, na pewno dodatkowa ochrona przyda się, więc nabywając OC warto również kupić ubezpieczenie Assistance, dzięki któremu będzie można liczyć na pomoc w przypadku uszkodzenia pojazdu, awarii bądź innego zdarzenia na drodze, które spowoduje, iż konieczny będzie postój. Koszty takiego ubezpieczenia zostaną doliczone do głównej składki. Ich wysokość może być różna w zależności, jakie wymagania ma kierowca.

Polisa godna polecenia

Nie ulega wątpliwości, iż polisa Assistance jest jak najbardziej godna polecenia i niesie za sobą szereg korzyści. Doświadczeni kierowcy, którzy mają już za sobą setki tysięcy przejechanych kilometrów, wiedzą doskonale jak przydatna jest, bo w drodze nigdy nie wiadomo, co może się przytrafić, a nie zawsze można liczyć na pomoc osób trzecich a na ubezpieczyciela zawsze. Kolejnym ubezpieczeniem godnym polecenia zwłaszcza młodym kierowcom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na drodze, jest ubezpieczenie AC. Dzięki nim powodując nawet niewielką stłuczkę na parkingu kosztami naprawy pojazdu zajmie się właśnie firma, z którą zostało zawarte ubezpieczenie.

Rodzaj polisy

Ten rodzaj polisy nie jest chętnie wybierany przez nowicjuszy przez wzgląd, iż składka jest stosunkowo wysoka, a mając wieloletni pojazd, jest dla nich mało opłacalna. Cóż każdy sam decyduje, na jakie koszty może sobie pozwolić. Fakt faktem każdy rodzaj ubezpieczenia niesie za sobą pewne korzyści. OC, NW, ubezpieczenia NNW, jaki pozostałe rodzaje owszem zwiększają wysokość opłat, ale są bardzo przydatne w trudnych chwilach. Warto, więc rozważyć je, a nie sugerować się jedynie pieniędzmi.

Dodaj komentarz