Jakie powinno być dobre ubezpieczenie dla narciarza?Dla wielu osób zima to wspaniały czas, w którym mogą oddać się jeździe na nartach. Nie ulega wątpliwości, że narciarstwo jest sportem tak samo pięknym, jak i urazowym. Ryzyko odniesienia kontuzji w czasie jazdy na nartach jest dość duże. Dla narciarzy towarzystwa ubezpieczeniowe każdej zimą szykują specjalne propozycje ubezpieczeń, dzięki nim narciarze będą mogli czuć się bezpiecznie w czasie zimowego urlopu.

 

Ubezpieczenia dla narciarzy proponują wszystkie firmy ubezpieczeniowe działające na polskim rynku. Nie oznacza to jednak, że ich oferta jest taka sama. Zakres ubezpieczenia w każdej firmie będzie różny. Zanim więc podpiszemy uwagę sprawdźmy, co ubezpieczyciele nam proponują. W ten sposób mamy szansę kupić bardzo dobrą polisę.

 Koszt polisy

Szeroki zakres oferowanej pomocy wpłynie na wysokość składki, którą będziemy musieli zapłacić. Im więcej elementów ochrony zdecydujemy się dołączyć do standardowej polisy, tym wyższą składkę zapłacimy. Na wysokość składki wpływ ma także wysokość sumy ubezpieczenia. Wybierając wysoką sumę ubezpieczenia zapłacimy więc wysoką składkę. Dlatego zanim wybierzemy ostateczną wersję swojego ubezpieczenia, zastanówmy się, jak szerokiej ochrony potrzebujemy, czy na pewno potrzebujemy ochrony bardzo szerokiej, tym samym bardzo drogiej polisy. Jeśli zanalizujemy swoje potrzeby, to trudniej pracownikowi firmy będzie nas namówić na polisę najdroższą, której tak naprawdę nie potrzebujemy.

 Jaki jest stopień ryzyka?

Ustalając składkę dla swojego klienta firma ubezpieczeniowa weźmie pod uwagę stopień ryzyka, który poniesie ubezpieczając danego klienta. W przypadku polis dla narciarzy stopień ryzyka uzależniony jest stylu jazdy, który najbardziej nam odpowiada. Jeżeli jesteśmy osobami, które jeżdżą tylko po wyznaczonych trasach, to ubezpieczyciel nie ma powodu do zastosowania zwyżki składki. Osoby, które wybiorą jednak nie wyznaczone trasy muszą być przygotowane na zwyżkę. Jazda poza nartostradą oznacza większe ryzyko odniesienia urazów, dlatego warto zastanowić się nad wybraniem polisy o znacznie szerszym zakresie ochrony ubezpieczeniowej.

Dodaj komentarz