Jakie powinno być dobre ubezpieczenie narciarskie?Nawet jeśli bardzo dobrze jeździmy na nartach zawsze może nam się przytrafić na stoku coś złego: możemy odnieść kontuzję, czy wyrządzić szkodę innemu narciarzowi. Przed takimi sytuacjami warto się zabezpieczyć wykupując ubezpieczenie dla narciarzy. Ale z jakich elementów ochrony powinno się ono składać?

Jak dużo zapłacimy za ubezpieczenie zależy między innymi od wybranego przez nas zakresu ochrony. Szeroka ochrona oznacza wyższą składkę. Rozwiązanie najdroższe nie musi oznaczać, że będzie ono rozwiązaniem najbardziej dla nas korzystny. Przed wizytą w firmie ubezpieczeniowej powinniśmy wybrać zakres ochrony, który nas interesuje. Zbyt tania polisa raczej nie będzie dla nas korzystna. Rozwiązaniem może być wybór polisy pośredniej: nie najdroższej, ale też nie najtańszej. Pamiętajmy, że na cenę polisy wpłyną także dodatkowe świadczenia, które znajdą się w polisie.

 Ocena ryzyka

Styl naszej jazdy wpływa z jednej strony z ryzyko ubezpieczyciela, z drugiej zaś na wysokość składki. W przypadku osób jeżdżących jedynie rekreacyjnie po wyznaczonych trasach zjazdowych ubezpieczyciele zazwyczaj nie stosują zwyżki składki. Ale osoby, które decydują się na narciarstwo w stylu ekstremalnym, jeżdżą poza wyznaczonymi trasami muszą być przygotowane na zapłacenie wysokiej składki. Zatajanie informacji o tym, jaki jest styl naszej jazdy nie ma sensu. Wprawdzie zapłacimy niższą składkę, jeśli jednak przydarzy nam się kontuzja poza wyznaczoną trasą, firma ubezpieczeniowa nie wypłaci nam odszkodowania.

Elementy ubezpieczenia

W chwili obecnej firmy ubezpieczeniowe proponują narciarzom polisy składające się z:

ubezpieczenia OC;

NNW;

assistance;

ubezpieczenie sprzętu przed kradzieżą lub zniszczeniem.

Osoby, które wybierają się na narty do zagranicznych kurortów mogą dodatkowo wykupić polisę zapewniającą ochronę na wypadek:

kosztów leczenia;

akcji poszukiwania i akcji ratowniczej.

Ubezpieczenie, które będzie składało się z wymienionych wyżej opcji zapewni nam bardzo szeroką ochronę, pozwoli nam w każdej sytuacji na stoku i poza nim czuć się bezpiecznie.

Dodaj komentarz