Jakie ubezpieczenie kupić na wakacje?

Planując wymarzone wakacje zapominamy o tym, że na urlopie możemy zachorować bądź mieć wypadek wymagający pomocy medycznej. W przypadku wypoczynku w kraju wystarczy, że zgłosimy się do przychodni czy wezwiemy karetkę. Jednak, gdy wypoczywamy za granicą, skorzystanie z pomocy medycznej może dla nas oznaczać poważne problemy. Można ich uniknąć wykupując przed wyjazdem odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Jakie ubezpieczenie na wakacje jest nam potrzebne?

Wyjeżdżając na wakacje do jednego z krajów Unii Europejskiej powinniśmy pamiętać o zabraniu ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zapewnia ona otrzymanie pomocy medycznej na takich samych zasadach, jak ubezpieczeni obywatele danego kraju. Karta EKUZ nie zapewnia jednak całkowicie bezpłatnego leczenia w krajach Unii. Do niektórych świadczeń należy dopłacić z własnej kieszeni. Do tego nie pokrywa ona kosztów transportu medycznego, nie otrzymamy także zwrotu kosztów karetką do kraju. Osoby, które chcą uniknąć bardzo wysokich kosztów powinny przede wyjazdem wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Rozsądne jest wykupienie ubezpieczenia szczególnie w sytuacji, gdy urlop będziemy spędzać w krajach położonych poza Unią Europejską, na przykład w Stanach Zjednoczonych.

Jakie ubezpieczenie kupić na wakacje?

Elementy dobrego ubezpieczenia

W przypadku ubezpieczenia turystycznego bardzo ważnym elementem polisy jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Kupując ubezpieczenie kosztów leczenia warto wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe, które rozlicza się z zagraniczną placówką medyczną bezgotówkową. Mało komfortowa sytuacja to wykupienie polisy u ubezpieczyciela, który zwraca wydatki dopiero po leczeniu. Decydując się na polisę KL należy pamiętać o tym, że niekorzystna jest sytuacja, gdy ubezpieczyciel wprowadza do umowy zapis o tym, że niskie koszty pokryjemy sami. Osoby, które uprawiają tak zwane sporty ekstremalne (nurkują, wspinają się) powinny wybrać wariant polisy, która uwzględnia tego typu aktywność. Bardzo ważne jest również ustalenie sumy ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia zalecana w przypadku wyjazdów do krajów w Europie to minimum 200 000 złotych, w przypadku wyjazdów do USA, Australii bądź Kanady suma ubezpieczenia powinna być wyższa. Zaleca się, aby wynosiła ona co najmniej 300 000 złotych. Warto wiedzieć, że wysokość składki zależy nie tylko od sumy ubezpieczenia, ale także od wariantu ubezpieczenia (polisa rodzinna lub indywidualna), okresu, na jaki polisa jest wykupowana oraz strefy geograficznej, do której wyjeżdżamy. Do ubezpieczenia kosztów leczenia warto dokupić polisę NNW.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-turystyczne-podrozne/

Dodaj komentarz