Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują nam bardzo różne rodzaje ubezpieczenia. Do najbardziej popularnych rodzajów ubezpieczeń należą ubezpieczenia na życie. Ubezpieczenia te cieszą się tak dużą popularnością, między innymi dlatego, że rośnie liczba osób zaciągających kredyty hipoteczne. Wykupienie polisy na życie to jedno z wymagań udzielającego kredytów hipotecznych banku.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom indywidualne lub grupowe ubezpieczenia na życie. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy.

Jak działa polisa indywidualna, a jak grupowa

Osoba, która wykupuje indywidualną polisą na życie powinna zdawać sobie sprawę z faktu, że ubezpieczeniem jest objęta tylko ona. W chwili nieszczęśliwego zdarzenia pieniądze z polisy trafią na konto wskazanej przez osobą ubezpieczającą się w następujących przypadkach:

w chwili śmierci osoby ubezpieczającej się;

w chwili, kiedy osoba ubezpieczona odniesie uszczerbek na zdrowiu;

w wypadku ciężkiej choroby;

na wypadek pobytu w szpitalu;

w przypadku utraty pracy

Zakres ubezpieczenia, który obejmuje indywidualna polisa na życie jest więc całkiem szeroki. Ale ubezpieczenia grupowe rozszerzają możliwości wypłaty świadczeń. Świadczenia z polisy grupowej są wypłacane także w przypadkach :

narodzin dziecka

śmierci dziecka

śmierci rodziców lub teściów

Rodzaj polisy powinniśmy więc dostosować do swojej sytuacji rodzinnej. Osoby samotne raczej nie będą zainteresowane podpisaniem polisy ubezpieczenia grupowego.

Negocjujmy z firmą ubezpieczeniową

Jakie ubezpieczenie wybrać: indywidualne, czy grupoweW przypadku ubezpieczenia indywidualnego warto skorzystać z negocjowania warunków polisy. Podejmując negocjacje z firmą ubezpieczeniową mamy szansę na wybór najbardziej odpowiadającej nam opcji ubezpieczenia. Pamiętajmy jednak, że rozszerzając zakres obowiązywania polisy zapłacimy wyższe stawki. Nie zawsze taka szeroka polisa jest konieczna, nie zawsze jest to także rozwiązanie korzystne finansowo. Ubezpieczenia grupowe proponowane przez zakład pracy nie dają możliwości negocjowania warunków polisy. Pracownicy mogą oferowane warunki polisy przyjąć lub je odrzucić.

Dodaj komentarz