W ofercie zakładów ubezpieczeń znajdują się między innymi ubezpieczenia bezterminowe. Jest to oferta dość interesująca, warto więc wiedzieć, jakie korzyści przyniesie to ubezpieczenia dla osoby ubezpieczonej i jej bliskich.

 

Wybierając bezterminową polisę na życie, musimy sobie uświadomić, że jej wygaśnięcie następuje dopiero z chwilą naszej śmierci. Polisę taką zawieramy tylko raz, nie musimy rokrocznie jej odnawiać. Po tym właśnie elemencie uda nam się odróżnić terminowe ubezpieczenia na życie od polisy bezterminowej. Umowę zawieramy tylko jeden raz, do końca swoich dni mamy zapewnioną ochronę ze strony zakładu ubezpieczeń.

Długoletnia ochrona

Zapewnienie ochrony na długie lata jest jedną z podstawowych zalet ubezpieczenia bezterminowego. Raz jeden wybieramy towarzystwo ubezpieczeniowe, raz jeden podpisujemy też umowę. Składając podpis na umowie mamy pewność, że ochrona towarzystwa ubezpieczeniowego będzie dożywotnia. Tak samo długo chroniona będzie nasza rodzina.

Bogata oferta

Bezterminowe ubezpieczenia na życie to mnóstwo różnorodnych opcji oferowanych przez różnych ubezpieczycieli. Każdy, kogo interesuje tego typu zabezpieczenie ma szansę znaleźć polisę idealnie odpowiadającą jego potrzebom. Wśród bezterminowych polis na życie znajdziemy:

  • polisy o charakterze ochronnym;
  • inwestycyjnym.

Ale to jeszcze nie komplet ofert. Do tych najbardziej podstawowych ubezpieczyciele dołączają także polisy, które mają charakter ochronno-inwestycyjny oraz całkiem jeszcze odrębne polisy o różnym zakresie ochrony.

Możliwości modyfikowania kształtu polisy

Jakie zalety ma bezterminowe ubezpieczenie na życie?Ubezpieczenia bezterminowe są z założenie wykupowane na wiele lat. Stąd możliwości zmiany kształtu polisy już w trakcie obowiązywania umowy. W zależności od tego, jak zmienia się nasza sytuacja życiowa, mamy szansę dopasowania do niej swojej polisy. Istnieje nawet możliwość tymczasowego zawieszenia opłacania składek, jeżeli zmianie ulega sytuacja finansowa osoby ubezpieczonej. Dzięki temu łatwiej można sobie z nimi poradzić bez konieczności rezygnacji z wykupionego ubezpieczenia.

Dodaj komentarz