To, że NFZ niezbyt dobrze postępuje ze swoimi pacjentami, to wiadome jest praktycznie każdemu. Niestety korzystając z ubezpieczenia publicznego, nie możemy liczyć na zbyt wiele. Z jednej strony niby mamy pełen pakiet wszystkich świadczeń, ale z drugiej natomiast to jest niestety tak, że na te świadczenia czekamy w nieskończoność albo nie są one realizowane tak, jakbyśmy chcieli.

Niestety takie postępowanie jest nagminne i nie ma się co temu dziwić. Prywatna opieka medyczna pod tym względem jest po prostu znacznie lepsza i oferuje nam warunki, których tak naprawdę nikt inny nie jest nam w stanie zaoferować. Z nią naprawdę wiele zyskujemy i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

 Popularność prywatnej opieki medycznej

Powiedzmy sobie szczerze, nadal stan polskich szpitali publicznych jest opłakany. Co prawda cały czas się je modernizuje i restrukturyzuje, ale postępuje to w ślimaczym tempie, a wielu pacjentów po prostu nie doczeka do tego momentu, kiedy szpitale będą wyglądały tak, jak należy. Nic więc dziwnego, co coraz więcej ludzi decyduje się na indywidualne ubezpieczenie zdrowotne, dzięki któremu jakość świadczeń, jakie taki pacjent odbierze, będzie po prostu znacznie lepsza. To akurat nie jest nic dziwnego. Takie prywatne plany są z natury lepiej dopracowane. One rzeczywiście są skonstruowane tak, że pacjent wiele zyskuje, a tym samym nie musi tak dużo tracić. Nie czeka, nie musi się dobijać w kolejce do lekarzy.

Jakie są korzyści z posiadania prywatnej opieki medycznej?

Przyjmowany jest niemal z lotu. Również jakość sal szpitalnych i ambulatoryjnych jest znacznie lepsza. Sprzęt jest nowy, bardzo dokładny, pomieszczenia wyremontowane, czyste i aseptyczne, a personel wysoce wykwalifikowany i po prostu kulturalny. Tutaj nikt nie traktuje pacjenta jako numerek. Prywatne polisy ubezpieczeniowe są po prostu znacznie lepsze, a tym samym zyskują coraz większą popularność wśród pacjentów i wygląda na to, że z roku na rok ich zasięg będzie stale rósł. To natomiast stworzy konkurencje dla NFZ-u, który będzie zmuszony poprawiać swoje warunki, żeby zatrzymać pacjentów.

Dodaj komentarz