Jazda na stoku po piwku – co z odszkodowaniem?Jeżdżąc na nartach, wiele osób pomiędzy kolejnymi zjazdami decyduje się wypić szklankę grzanego wina lub kufel piwa. Dla wielu osób to grzane wino czy też piwo jest jedną z największych dodatkowych atrakcji zimowego urlopu. Czy na taką szklankę grzanego wina lub kufel piwa mogą sobie pozwolić także osoby, które wykupiły ubezpieczenie dla narciarzy?

Decydując się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej, musimy być świadomi, że wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają do zawieranych z klientami umów zapisy, które wyłączają ochronę w stosunku do zdarzeń, które zostały spowodowane pod wpływem alkoholu. Takie zapisy znajdują się także w polisach sprzedawanych narciarzom. Taki zapis oznacza, że jeśli pod wpływem alkoholu będziemy mieli wypadek, to firma odmówi nam wypłaty odszkodowania.

Lampka wina

Na pewno będą osoby, które powiedzą, że jedna lampka wina czy jedno małe piwko, to nie stan upojenia alkoholowego. Zgoda, ale zapisy i przepisy stosowane przez firmy ubezpieczeniowe są w tym względzie bardzo jasne: osoba spożywająca przed zdarzeniem alkohol nie otrzyma odszkodowania.Wszystkie bez wyjątku firmy ubezpieczeniowe w naszym kraju kierują się takimi samymi przepisami, które stosują w stosunku do kierowców. Ilość krwi w alkoholu, która przekracza 0,2% znaczy, że narciarz jest pod wpływem alkoholu. Wypłata odszkodowania dla takiej osoby jest więc niemożliwa. Nie każde zdarzenie kończy się badaniem alkomatem, nie liczmy jednak na łut szczęścia.

Same problemy

Szczęście może nam nie dopisać, a to oznacza dla nas problemy. Musimy sobie uświadomić, że złożenie swojego podpisu na umowie oznacza, że zgadzamy się na jej warunki. Firma na pewno nie zapomni o umieszczeniu w niej zapisu na temat picia alkoholu. Jeśli więc zdecydujemy się na piwko na stoku i przytrafi nam się wypadek, musimy być przygotowani na brak odszkodowania. Będzie to nasz dobrowolny wybór, nasza świadoma decyzja, której konsekwencji powinniśmy także być świadomi. Nawet jedno wypite piwo przekreśli nasze szanse na otrzymanie odszkodowania.

Dodaj komentarz