Kalkulator ubezpieczeńOkres wakacyjny jak i zimowy jest doskonały na wszelkiego rodzaju wyprawy po kraju jak i zagraniczne. Planując taką podróż zwłaszcza własnym samochodem, warto zrobić całkowity przegląd techniczny pojazdu oraz zadbać o wszelkiego rodzaju usługi ubezpieczeniowe. Nigdy nic nie wiadomo.

Współczesny rynek ubezpieczeniowy zalany jest rożnego rodzaju firmami oraz ofertami. Kilka z nich łączy się nawet w fuzje, tworząc firmę sprzedającą pakiety z ubezpieczeniami społecznymi i majątkowymi. Oczywistym jest, że w pakiecie taniej. Ogrom ofert może wprowadzić człowieka w dezorientację i panikę. Z pomocą spieszą narzędzia internetowe, określane mianem kalkulatorów lub porównywarek. Jest to ogromne ułatwienie i zaoszczędzenie czasu. Wystarczy wypełnić kilka okienek i pojawi się zestawienie ofert, najbliższych wpisanym oczekiwaniom.

Oferty Pakietowe

Ubezpieczenia podróży są niezwykle istotne, dlatego zarówno Autocasco jak i ubezpieczenie OC kalkulator wyliczy i zestawi w błyskawicznym tempie. Przeglądając zebrane wyniki największą uwagę należy zwrócić na zakres ubezpieczeń, a później na ich cenę. Dobrze jest też szukać ofert pakietowych, czyli OC, AC i Assistance w jednym, ponieważ miesięczne składki ubezpieczeniowe za taki pakiet są dużo niższe, niż za każdą z tych usług oddzielnie. Planując ubezpieczenia przydatne w podróży nie powinno się zapominać o ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW. Takie ubezpieczenie w swoim zakresie obejmuje kierowcę oraz wszystkich pasażerów w samochodzie, a wysokość składek uzależniona jest od wielkości pojazdu, dzięki czemu miesięczne składki nie są zbyt wysokie.

Granice NNW

Ubezpieczenie NNW trwa dwanaście miesięcy i dotyczy przede wszystkim wypadków niezależnych od ubezpieczonego, ale dodatkowo – zachorowania na choroby tropikalne, zawał serca oraz krwotoki śródczaszkowe. NNW działa w obrębie kraju, ale za dopłatą można rozszerzyć je poza jego granice. Istnieją także inne ubezpieczenia turystyczne, które są przystosowane domyślnie do wyjazdów za granicę i mają dużo większy zakres, przykładowo ubezpieczenie narciarskie, ściśle dotyczące tej dziedziny sportu.

Dodaj komentarz