Chcesz zapłacić niższą składkę ubezpieczenia dla swojego samochodu? Nie ma problemu. Nie musisz zdawać się na usługi agencji ubezpieczeniowej i doradztwo agenta, któremu nie do końca ufasz. W e-świecie masz szansę skorzystać ze specjalnych programów.

Łączą się one z bazami danych ubezpieczycieli i na podstawie informacji w nich zawartych, oblicza wysokość składki OC. Kalkulator pozwala w prosty i szybki sposób uzyskać porównanie ubezpieczenia OC lub AC. Użycie kalkulatora OC online wymaga jedynie posiadania komputera podłączonego do sieci Internet i informacji o obecnym ubezpieczeniu auta. W ten sposób uzyskujesz właśnie tanie ubezpieczenie OC kalkulator liczy za Ciebie.

Czy warto go używać?

Oczywiście. To powinno być obowiązkowe narzędzie każdego kierowcy, który szanuje zawartość swojej kieszeni. Kupuj nowocześnie swoje ubezpieczenie OC kalkulator na pewno Ci w tym pomoże, będziesz mógł dokładnie dobrać ważne dla Ciebie parametry polisy i skalkulować za Twój „niezbędnik” taką kwotę jaką jesteś w stanie zapłacić. Nie musisz więc przepłacać ani godzić się na niepotrzebne kompromisy.

Pamiętajmy też, że nierzadko nabywamy polisę w specjalnej ofercie promocyjnej. Po upływie roku nasza oferta odnowieniowa jest zwykle o wiele mniej atrakcyjna niż dla nowych klientów. Przed upływem obowiązywania polisy warto więc za pomocą kalkulatora zapoznać się z ofertą innych ubezpieczycieli. Wszak to tajemnica poliszynela, że dla nowych klientów zawsze są przygotowywane korzystniejsze oferty, a wierni klienci płacą drożej. Ubezpieczyciele liczą się z przejściową utratą klienta i liczą na to, że i tak kiedyś on do nich powróci. Kiedy możemy zawrzeć nową umowę? Nawet miesiąc przed zakończeniem obecnie obowiązującego ubezpieczenia. Ale oczywiście nowa polisa będzie obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu tej starej. Musimy jedynie pamiętać o właściwym wypowiedzeniu umowy u dotychczasowego ubezpieczyciela.

Czyje ubezpieczenia można porównać?

Kiedy porównujemy ubezpieczenie OC kalkulator pokaże nam oferty praktycznie wszystkich obecnych na rynku ubezpieczycieli. Dlaczego? Są oni po prostu zainteresowani przedstawieniem swojej oferty i nie mają powodu do obaw. Wiedzą, że ich systemy kwotacyjne odpowiedzą na oczekiwania szerokiej grupy klientów. Trochę inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku ubezpieczeń direct. Firmy ubezpieczeniowe działające w tym systemie póki co nie są dostępne w kalkulatorach. Systemy tych firm są tak skonstruowane aby klient trafiający na ich stronę internetową kupował już tylko u nich. Co nie oznacza, że nie mają oni dobrych ofert i nie warto do nich zaglądać.

Dodaj komentarz