Kiedy nie chcemy się rozliczać z pieniędzy

Bardzo wiele różnych produktów kredytowych oferuje nam całkiem interesujące warunki i warto je brać. Problem z nimi polega tylko na tym, że zdecydowanie się na nie nakłada na nas różne obligacje, z których najważniejszą jest konieczność rozliczania się z wydawanych pieniędzy.

Wiele osób nie chce lub nie może tego zrobić. Dla nich optymalnym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy.

Kredyty na rzeczy

Kredytowanie to, jeśli spojrzeć na lingwistyczną stronę przedsięwzięcia, pobieranie od kogoś pieniędzy na zakup towaru. Ten ktoś kredytuje nasz zakup. W ten sposób zorganizowane są wszystkie kredyty na zakup lub budowę nieruchomości, kredyty samochodowe, programy ratalne na elektronikę i masa innych rzeczy. Kredyty tego typu mają jedną, ale za to poważną wadę. Nie są elastyczne. W ich przypadku trzeba po prostu wydać pieniądze dokładnie na to, na co się planowało, a nawet jeśli ktoś miał jak najszczersze intencje pod tym względem, życie płata różne figle i nasze plany potem po prostu nie są w pełni realizowane. Dlatego warto jest pomyśleć o rozwiązaniu, które nie będzie nas zmuszało do rozliczania się z każdej wydanej złotówki. Takim rozwiązaniem są właśnie kredyty gotówkowe.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy może mieć oczywiście bardzo różną postać, ponieważ jest to szeroka grupa produktów kredytowych, których jedyną wspólna cechą jest tak naprawdę oferowanie pieniędzy bez pytania o sposób, w jaki pieniądze zostaną wydane. Nie jest tak oczywiście do końca, ponieważ klient zazwyczaj jest pytany o sposób wykorzystania pieniędzy i niejednokrotnie musi też zadeklarować, że brany przez niego kredyt gotówkowy nie będzie wykorzystany do spłaty innego kredytu, nie będą za niego kupowane papiery wartościowe, jak również pieniądze nie posłużą jego działalności gospodarczej. Inny kredyt gotówkowy może być całkowicie wolny od tego typu zastrzeżeń i też nie będzie w tym nic dziwnego.
Na uwadze trzeba mieć jedynie to, że kredyt gotówkowy może być droższy od celowego, ponieważ jego zabezpieczenia są słabsze.

Dodaj komentarz