Konto bankowe czy fundusz?Rynek usług finansowych posiada szeroką ofertę. Banki czy towarzystwa inwestycyjne dysponują cała masą produktów, by tylko zyskać klienta. Zasadniczym celem funduszy jest zarabianie, inwestowanie pieniędzy. Oferta banków jest nieco szersza. Konta bankowe, lokaty, pożyczki i kredyty stanowią ich domenę. Biorąc pod uwagę możliwości oszczędzania czy pomnażania pieniędzy oferta funduszy jest zdecydowanie korzystniejsza. Fundusze inwestycyjne stwarzają szerokie możliwości na zarabianie pieniędzy. Począwszy od kwot niedużych, skończywszy na sumach opiewających na miliony złotych. Inwestować w fundusze może każdy, byle by miał co inwestować. Trzeba posiadać określona kwotę pieniędzy, którą można przeznaczyć na inwestycje. To warunek konieczny, by pomnażać pieniądze.

Portfel inwestycyjny

Inwestowanie za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych może być źródłem dużych zysków. Nie wymaga od nas posiadania rzeczowej wiedzy na ich temat. Oczywiście wiedza nie przeszkadza, ale to nie my decydujemy o ty, w co inwestowane są nasze pieniądze. Decydując się na fundusze stabilnego wzrostu, powierzamy nasze oszczędności osobie, która nimi dysponuje. Jej decyzje wpłyną na to, czy i ile zarobią nasze pieniądze. Fundusze otwarte mają to do siebie, ze zazwyczaj przynoszą zyski. Mogą one być niewielkie, ale są. Przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka utraty środków. Nieduże ryzyko i możliwość zarobienia sprawia, że fundusze zrównoważone staja się popularnym sposobem na pomnażanie oszczędności. Dużo bardziej korzystnym niż konta czy lokaty bankowe.

Generowanie zysków

Nawet niewielkie zyski, generowana systematycznie, w sumie mogą złożyć się na pokaźną kwotę. Jeśli jednak lubimy ryzyko i posiadamy duże pieniądze, lepszym rozwiązaniem będą inwestycje w fundusze zamknięte. Tutaj jednak trzeba posiadać naprawdę wysoką gotówkę, by móc inwestować. To fundusze dla niewielkiej grupy osób. Zwykły Kowalski, zarabiający średnia krajową, raczej w nie nie zainwestuje. Chyba, że wygram milion złotych w loterii pieniężnej. Jeśli zdecyduje się zaryzykować, może podwoić swoja wygraną. Jest to jednak podszyte dużym ryzykiem utraty przynajmniej części zainwestowanych środków.    

Dodaj komentarz