Korzyści płynące ze sprzedaży samochoduJeżeli jesteś użytkownikiem samochodu i mieszkasz w dużym mieście to warto zastanowić się na dalszą koniecznością posiadania tego dobra. Wielkie metropolie takie jak Kraków, Warszawa czy Wrocław z roku na rok stają się coraz bardziej zakorkowane, ciągłe remonty są zmorą wszystkich kierowców, a tylko rowerzyści mogą spokojnie poruszać się po mieście omijając wszelkie utrudnienia w ruchu, gdyż rower zmieści się wszędzie, a przy okazji jest to bardzo ekologiczny środek transportu, ponieważ napędzamy go siłą własnych mięśni, a do atmosfery wydalany jest tylko dwutlenek węgla z naszych płuc.

Jednak przerzucając się z samochodu na rower czy chociażby komunikację miejską nie skorzysta na tym tylko środowisko, ale również nasz portfel, gdyż pozwoli nam to zaoszczędzić całkiem spore pieniądze. Po pierwsze odpadnie nam ubezpieczenie komunikacyjne, które może sięgać rocznie około 1500zł przy samochodach średniej klasy. Jednak ubezpieczenie auta to nie wszystkie wydatki, ponieważ pieniądze należy również wydawać na benzynę, kontrolę pojazdu oraz ewentualne naprawy.

Znaczne Oszczędności

Dodając ubezpieczenia oc i wszystkie inne koszty może nam wyjść całkiem pokaźna kwota w podsumowaniu rocznym. Tylko pomyśleć co można za to kupić… Jednak sprzedając samochód, który nie jest zbyt stary i działa bez zarzutu ma jeszcze jeden bardzo duży plus, a mianowicie spory zastrzyk gotówki. Oczywiście wszystko zależy od modelu i rocznika, ale jakieś pieniądze zawsze wpłyną na nasze konto, a ubezpieczenie ac odejdzie w zapomnienie bezpowrotnie.

Przydatny zimą

Zmieniając samochód na rower z rozkoszą można patrzeć na wszystkich kierowców, którzy muszą płacić ubezpieczenia ac i inne świadczenia. Jednak taka sytuacja ma jeden minus, a mianowicie w jesienne i zimowe dni ciężko jest jeździć na rowerach i sporo osób wiele by dało, aby w takie miesiące mieć samochód, nawet jeżeli trzeba by było płacić ubezpieczenia samochodu. Dobrym rozwiązaniem jest zakup najtańszego samochodu, który byłby sprawny i niedrogi w utrzymaniu oraz miał tanie ubezpieczenie oc. Zimą mógłby zastąpić rower i zapewnić nam wygodny dojazd do pracy.

Dodaj komentarz