Kosmetyki do demakijażu

Kosmetyki do demakijażuDokładne oczyszczanie cery pozwala na dłużej zachować jej młody wygląd. Skóra, która jest pozbawiona zanieczyszczeń lepiej wchłania zawarte w kremie składniki odżywcze.

Kosmetyki do demakijażu twarzy

 

Może to być woda plus żel do mycia twarzy, mleczko, płyn micelarny, olejek. Służą one do usunięcia makijażu także z dekoltu i szyi. Każdy z wymienionych przez nas kosmetyków ma inną konsystencję; o tym, czy wybierzemy produkt o kremowej, bardziej tłustej albo wodnistej konsystencji zadecydować powinien rodzaj naszej cery oraz nasze osobiste preferencje. Do wieczornego oczyszczania twarzy warto użyć pianki do mycia albo żelu. Warto po te produkty sięgnąć na koniec, aby zmyć z twarzy resztki mleczka, płynu micelarnego czy olejku.

Preparaty do demakijażu oczu

 

Gdy nie używamy wodoodpornego tuszu, nie musimy sięgać po specjalny kosmetyk do demakijażu oczu. Jeśli jednak używamy takiego właśnie tuszu, jeśli do tego preparat do demakijażu twarzy podrażnia skórę wokół oczu, konieczne jest wybranie specjalnego dwufazowego płynu do demakijażu oczu. Płyny te składają się z fazy wodnej oraz drugiej, która zawiera tłuste olejki. Przed użyciem należy energicznie wstrząsnąć buteleczką, aby zmieszać obie fazy. Dwufazowy płyn do demakijażu oczu poradzi sobie nawet z usunięciem wodoodpornego tuszu, można go zastąpić płynem micelarnym do twarzy. Płyn micelarny świetnie rozpuszcza i zmywa tusz, usuwa także bez problemu cienie z powiek.

Inne kosmetyki

 

Raz dziennie warto sięgnąć po delikatnie złuszczający tonik lub płyn. Kosmetyki te zawierają niewielką ilość kwasów, ale działają przyspieszająco na proces regeneracji komórek. Płyn lub tonik złuszczający stosujemy na umytą wodą i starannie osuszoną twarz. Przecieramy twarz wacikiem nasączonym preparatem omijając okolice oczu. Rozmawiając o oczyszczaniu twarzy nie można pominąć kwestii peelingu. W przypadku cery normalnej i tłustej peeling robimy dwa razy w tygodniu, przy pozostałych rodzajach cery- tylko raz.

Twarz wymaga delikatnego oczyszczenia także rankiem.

Dodaj komentarz