Kosmetyki, które wzmocnią włosy

Dla włosów bardzo trudnym okresem jest zima. Nie służą im mróz, ogrzewane powietrze, noszenie czapki. Są na szczęście kosmetyki, które poradzą sobie z włosami sprawiającymi zimą problemy.

Zniszczone i przesuszone

Taki włosom oraz tym, które trudno się układają pomoże olejowanie. Oliwę nakłada się po umyciu włosów. Kosmetyki, szczególnie te, które zawierają silikon, oblepiają włos i uniemożliwiają mu kontakt z wodą. Olej nanosimy na pasma od wysokości uszu. Oliwa powinna pozostać na pasmach przynajmniej 30 minut, potem musimy umyć głowę. Zabieg można powtarzać dwa razy w tygodniu.

Włosy osłabione

W odbudowaniu ich struktury pomoże specjalne mleczko. W jego składzie znajduje się cement termiczny, który wypełnia ubytki w uwrażliwionych i kruchych włosach. Kosmetyk (odrobinę) należy nanieść na umyte i osuszone włosy. Po naniesieniu kosmetyku włosy można modelować przy pomocy prostownicy albo suszarki.

Maski regenerujące

Nawilżające maski pomogą w regeneracji włosów. W ich składzie powinny znaleźć się składniki, które są zbliżone do składników budulcowych włosa: keratyna, proteiny, kolagen. W maskach regenerujących często znajdują się także naturalne olejki, które chronią otoczkę włosa. Zawarty w masce olej zamyka łuski włosa, a tym samym zatrzymuje w nim wilgoć. Pasma włosów, którym nie brakuje wody są zdrowe i gładkie.

Do rozdwajających się końcówek

W przypadku rozdwajających się końcówek najprostsze rozwiązanie, które można wybrać to po prostu ścięcie pasm powyżej miejsca, w którym zaczynają się rozdwajać. Tak radykalne rozwiązanie nie każdej kobiecie przypadnie do gustu. Na szczęście są już dzisiaj kosmetyki, które przywracają włosom spoiwo międzykomórkowe, uszczelniają rozdwojone końce i naprawiają ich barierę lipidową. Preparat – może to być krem lub serum – aplikuje się na końcówki włosów po każdym myciu.

O tym pamiętaj

Włosy niszczy mycie ich w zbyt ciepłej wodzie i rozczesywani ich na mokro. Kupując szampon dobieramy go do skóry głowy, a odżywkę dobieramy do kondycji pasm.

Dodaj komentarz