Kremy dobrane do kształtu twarzy

Sposób, w jaki będzie się starzała nasza twarz zależy między innymi od jej kształtu. Jaki wybrać krem, aby jak najdłużej nasza twarz wyglądała młodo?

Twarz kwadratowa

Skutki upływającego czasu są na niej widoczne bardzo późno, owal twarzy nie zmienia się bardzo długo. Panie, które mają taki kształt twarzy szczególną uwagę powinny poświęcić pielęgnacji szyi i dekoltu. W kremach do pielęgnacji tych partii ciała oraz do pielęgnacji skóry pod oczami powinny znaleźć się następujące składniki: folacyny, ceramidy, ektoiny i peptydy. Składniki te wpłyną na poprawę elastyczności skóry, zapobiegną pogłębianiu się już istniejących zmarszczek oraz pojawianiu się nowych. Przydatny kosmetyk to między innymi liftingujące serum na twarz, szyję i dekolt.

Twarz owalna

Bardzo wcześnie przy takim kształcie twarzy pojawiają się zmarszczki w okolicach kącików ust i nosa. Owal twarzy psuje się, gdyż zaczynają opadać boczne części policzków. Do składników, których potrzebuje skóra w przypadku owalnych rysów twarzy należy elastyna i kolagen. To najważniejsze składniki, których należy szukać w kosmetykach w przypadku owalnej twarzy. Przydatny preparat to między innymi maska zawierająca kolagen.

Twarz okrągła

W przypadku takiej twarzy zmarszczki pojawiają się dość późno. Kurze łapki pojawiają się najwcześniej, ale tylko u tych kobiet, które wokół oczu mają bardzo mocno rozwiniętą mimikę. Aby zachować młode rysy na dłużej w kosmetykach do codziennej pielęgnacji powinien  znaleźć się retinol oraz inhibitory glikacji. W kremach pod oczy powinna znaleźć się argirelina, która działa podobnie jak botoks. Przydatny kosmetyk to między innymi maska pod oczy z jedwabiem.

Twarz trójkątna

Wraz z wiekiem twarz trójkątna przyjmuje coraz bardziej ostry wyraz. To skutek ubywania tkanki podskórnej i wiotczenia skóry. Składnikiem, który jest niezbędny do codziennej pielęgnacji trójkątnej twarzy jest kwas hialuronowy. Wypełniając komórki wodą sprawi, że zmarszczki wygładzą się. W efekcie rysy twarzy staną się bardziej łagodne.

Dodaj komentarz