Kupiłeś samochód i co dalej?Pierwszy własny samochód jest marzeniem każdego kierowcy. Dzisiaj o samochód jest dużo łatwiej. Szeroka oferta, jaką dysponują salony samochodowe, komisy czy nawet osoby prywatne, handlujące samochodami daje duże możliwości wyboru. Ograniczeniem jest jedynie ilość środków pieniężnych, które kierowca chce wydać na zakup pierwszego samochodu. Bardzo często pierwszy samochód nie należy do takich z górnej półki. Zwykle jest to samochód używany, niedrogi, bo takim łatwiej szlifować umiejętności za kierownicą. Bez względu jednak na to, czy pierwszy samochód jest pojazdem z salonu, czy z komisu koniecznie musi on posiadać ubezpieczenie OC. To wymóg konieczny, by samochodem takim można było się poruszać.

Zniżki ubezpieczeniowe

Zazwyczaj młodzi kierowcy, ze względu na brak zniżek ubezpieczeniowych, zmuszeni płacić są dość wysokie składki polisy OC. Żeby zmniejszyć sumę ubezpieczenia OC, zaczynający jeździć, młody kierowca może zarejestrować swój pierwszy samochód wspólnie z osobą, która posiada już większe doświadczenie jako kierowca. W sytuacji takiej młody kierowca korzysta ze zniżek, jakie wypracował już sobie ten, kto zostanie współwłaścicielem auta. Jest to rozwiązanie praktyczne, pozwalające zaoszczędzić naprawdę spore sumy pieniędzy. Często młodzi kierowcy, wykupujący swoje pierwsze ubezpieczenie OC samochodu zmuszeni są płacić podwójne sumy; znaczna większość firm ubezpieczeniowych, powołując się na niewielkie doświadczenie, a co za tym idzie większe prawdopodobieństwo spowodowania kolizji lub wypadku drogowego, nakładają na młodych kierowców wysokie opłaty.

Wspólny pojazd

Współwłaścicielstwo pozwala ich uniknąć. Brak doświadczenia w kierowaniu pojazdem, dla bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego, powinno skłonić początkujących kierowców do wykupienia także polisy NNW. Zazwyczaj w niewielkim stopniu podnosi ona koszty ubezpieczenia, a w momencie spowodowania kolizji, jej posiadanie ułatwia zmniejszenie strat poniesionych podczas wypadku. Stanowi ono istotne dodatkowe zabezpieczenie finansowe.

Dodaj komentarz