Kwoty odszkodowańKiedy kupujemy ubezpieczenie i stanie się coś, co powoduje, że możemy skorzystać z odszkodowania, zaczynamy się zastanawiać, ile ono będzie nas tak naprawdę kosztowało. Wysokości odszkodowań są różne, w zależności od tego, na jaką kwotę się ubezpieczyliśmy, a także ile warte jest to, co ubezpieczyliśmy. Ubezpieczenia komunikacyjne mają zazwyczaj jakieś określone kwoty odszkodowań, co oznacza, że dostaniemy za nie tyle a tyle. Jeżeli przykładowo stwierdzona zostanie szkoda całkowita na naszym aucie, to wtedy wysokość odszkodowania będzie wynosiła tyle, ile w danym momencie auto kosztowało przed awarią. Przykładowo, jeżeli nasz samochód był wart 30 tysięcy złotych i rzeczoznawca uzna, że naprawa i przywrócenie naszego auta do pełnej sprawności właśnie tyle by kosztowało, to w takim przypadku zostaje nam przyznana szkoda całkowita i dostaniemy 30 tysięcy odszkodowania.

Naprawa szkód

Jeżeli natomiast rzeczoznawca uzna, że szkodę można naprawić za 10 tysięcy złotych, to tyle też dostaniemy. Zawsze koszt ten będzie tak wysoki, jak szkoda, którą uzna rzeczoznawca. Oczywiście w różnych przypadkach będzie to różny koszt. Przykładowo w dużych miastach koszt naprawy jest znacznie większy, niż w małych miastach lub w miasteczkach i na wsiach. Ubezpieczenie OC AC daje nam różne kwoty odszkodowań, ale tak samo jest z ubezpieczeniem domu czy zdrowia. Wszystko zależy od początkowej wartości domu. Na jej podstawie wyliczana jest nam składka, a następnie też na jej podstawie wypłacane jest nam odszkodowanie.

Ubezpieczenie zdrowotne

Jeżeli natomiast chodzi o ubezpieczenie zdrowotne za granicą, to wtedy te koszty ustalane są już tylko w odniesieniu do tego, jaką wysokość składki chcieliśmy płacić. Im ona wyższa, tym więcej też dostaniemy z naszego odszkodowania. Kwoty te są różne, zaczynają się od około kilkuset złotych, a w przypadku drogiego domu mogą wynosić nawet kilka milionów złotych. Wszystko zależy jednakże od naszych indywidualnych ustaleń z ubezpieczycielem. Zazwyczaj im wyższe składki, tym wyższe odszkodowanie z ubezpieczenia.

Dodaj komentarz