ubezpieczenia jako inwestycjePolisa mieszkaniowa jest jednym z najważniejszych czynników, jakie dotyczą naszego gospodarstwa domowego. Tylko ona zapewnia nam odpowiedni zakres ochrony, bezpieczeństwo i gwarancję otrzymania odszkodowania w przypadku szkody. Warto jednak, by produkt tego rodzaju nabywany był rozsądny. Przede wszystkim należy patrzeć na warunki ubezpieczenia bowiem okazać się może, że polisa nie chroni nas w tych aspektach, na jakich nam zależy. 

Ubezpieczenie mieszkania wyróżnia się przede wszystkim pod względem zakresu ochrony. Tym samym nieruchomość może zostać zabezpieczona od wypadków losowych, takich jak pożar, powódź, wybuch czy gradobicie jak również użytkowym, jak włamanie, kradzież, wandalizm a nawet usterki spowodowane przez dzieci czy psa.

Należy również określić dokładnie przedmiot ubezpieczenia – pamiętajmy, że w skład ubezpieczenia domu może wliczać się także wolno stojący garaż, brama wjazdowa, śmietnikowa altana czy ogrodzenie. Wybierając odpowiednią polisę nie powinniśmy patrzeć na wysokość jej składki a już na pewno nie wybierać tej, której cena jest najmniejsza. Oczywiście warto porównywać oferty jednak ubezpieczenia domu czy mieszkania, których składka będzie rażąco niska zazwyczaj nie gwarantują dobrej ochrony naszych dóbr.

Zerkając na zapisy polisy powinniśmy też zwrócić uwagę na fakt, czy ubezpieczenie dotyczyć będzie wartości odtworzeniowej majątku (w przypadku usterki czy innego rodzaju szkody ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie o pełnej równowartości przedmiotów) czy też rzeczywistej (kwota odszkodowania będzie pomniejszona o stopień zużycia przedmiotów).

Wykupując polisę dobrze jest również dopytać o pakiet assistance – ten przyda się, kiedy zapomnimy kluczy, zepsuje nam się pralka czy posłuszeństwa odmówi lodówka.

Dodaj komentarz