Ubezpieczeniami na życie jest zainteresowanych coraz więcej osób. Tego typu ubezpieczenia zajmują bardzo ważną pozycję w ofercie firm ubezpieczeniowych. Nic więc dziwnego, że starają się, aby ubezpieczenia kupowała, jak największa grupa osób.

Ale jak mamy poruszać się wśród licznych ofert, aby udało nam się wybrać dobrą polisę? Od czego trzeba zacząć poszukiwanie polisy idealnej lub zbliżonej do takiej?

1.Określamy swoje potrzeby

To pierwszy krok, od którego każdy powinien rozpocząć poszukiwanie dobrej polisy. Musimy więc odpowiedzieć sobie przede wszystkim na dwa podstawowe pytania: kogo ma polisa chronić i w jakich okolicznościach jest nam ta ochrona potrzebna? W przypadku klasycznej polisy na życie ma ona przede wszystkim zapewnić ochronę rodzinie na wypadek śmierci osoby, która wykupiła ubezpieczenie. Nie jest to jednak jedyna sytuacja, przed którą możemy zabezpieczyć finansowo swoich bliskich. Wybierając polisę zastanówmy się więc, czy nie potrzebujemy szerszej ochrony, którą zapewnią nam opcje dodatkowe.

2.Ustalamy sumę ubezpieczenia

Tego etapu zastanawiania się na wyborem polisy nie można pominąć. Wybrana przez nas suma ubezpieczenia zadecyduje bowiem nie tylko o wysokości składki, ale także o wysokości odszkodowania, które zostanie wypłacone przez towarzystwa ubezpieczeniowe po wypadku lub po śmierci ubezpieczonego. Uzyskanie wysokiego odszkodowania jest możliwe tylko po wybraniu wysokiej sumy ubezpieczenia.

3.Wybieramy rodzaj polisy

Firmy ubezpieczeniowe mają dla klientów polisy wyłącznie o charakterze ochronnym, jak również polisy kapitałowe. Wybierając pierwszą z tych polis mamy jedynie zapewnioną ochronę. Z kolei te drugie, to szansa na zgromadzenie kapitału. Zostanie on wypłacony w chwili, kiedy wygasa termin ważności polisy. Rozwiązanie to jest bardziej kosztowne, jednak bardzo często okazuje się, że opłacało się przez kilka lat płacić wyższe składki.

4.Analizujemy oferty

Na co zwrócić uwagę, aby kupić dobre ubezpieczenia na życie?Znając własne potrzeby możemy zacząć poznawać oferty kilku, czy kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.

Dodaj komentarz