Na co zwrócić uwagę przed wyborem polisy dla dziecka?Polisa dla dziecka to produkt ubezpieczeniowy, który wymaga dokładnego przeanalizowania ofert zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie. Na pewno nie należy podejmować decyzji o wyborze pod wpływem chwili i nie warto sugerować się wyłącznie samą wysokością składki ubezpieczeniowej. Na pewno nie należy rzucać się na pierwszą ofertę z brzegu. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego rozwiązania należy porównać kilka polis różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W końcu dane propozycje w mniejszym bądź większym stopniu mogą różnić się pod kątem sposobu wyliczeń ryzyka śmierci rodzica.

Dodatkowe opłaty

Zwróć również uwagę na to, czy w polisie są opcje, za które dodatkowo trzeba zapłacić – w końcu zerwanie polisy jeszcze przed czasem czy przerwanie płacenie składek może generować dodatkowe koszty, z których to warto jest zdawać sobie sprawę. Ponadto zastanów się, jakie proporcje powinny być między częścią składki pobieraną na ochronę i na całą inwestycję. Bardzo często owa proporcja jest uzależniona od sumy ubezpieczenia na życie, którą to podajemy jako proponowaną w polisie. Jeśli większa część składki przeznaczona jest na ochronę, to zostanie zgromadzony mniejszy kapitał. Nie bez znaczenia pozostaje również czas trwania polisy na życie, zwykle może on sięgać od 5 do 25 lat. Różne towarzystwa ubezpieczeniowe często określają również minimalną kwotę, którą to co miesiąc należy wpłacać.

Comiesięczne składki

Bardzo ważne jest zatem, aby zastanowić się, ile miesięcznie jesteśmy w stanie odkładać na ten cel. Na pewno nie powinniśmy podpisywać polisy przed jej dokładnym przeczytaniem. Na uwagę zasługują ogólne warunki ubezpieczenia oraz zasady ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. W momencie, kiedy mamy problem ze zrozumieniem znajdujących się w nim sformułowań to powinniśmy poprosić o pomoc w ich wyjaśnieniu agenta ubezpieczeniowego czy doradcę. Pomoc ze strony specjalisty powinna pomóc nam rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dodaj komentarz