Na czym agencje ubezpieczeniowe zarabiają najwięcejWbrew pozorom to nie z ubezpieczeń największych firm, które rocznie płacą składki wynoszące kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych firmy ubezpieczeniowe mają najlepszy zarobek. To zwykli ludzie, którzy nie zarabiają tysięcy przynoszą największy zysk dla wszystkich agencji ubezpieczeniowych, ponieważ nie zawsze mogą wygrać spór o odzyskanie wpłaconych pieniędzy, gdyż nie stać ich na drogich prawników.

Wielkie przedsiębiorstwa wręcz przeciwnie, zawsze znajdą sposób, aby otrzymać odszkodowanie, gdyż rzesza prawników przez nich zatrudniona musi mieć jakieś zajęcie i potrafić wywalczyć należne pieniądze w sądzie. Każde ubezpieczenie chorobowe przynosi jakiś zysk agencji, ale jeżeli zsumujemy wszystkie, które są wpłacane w ciągu roku to uzbiera się całkiem niezła suma, która pozwoli opłacić wszystkich pracowników, ale również utrzymać budynki.

Wypłacalnośc Odszkodowania

Ubezpieczenia medyczne są najbardziej popularne i niemal każdy je ma, więc zakłady ubezpieczeniowe czerpią z tego tytułu ogromne zyski, z których zaledwie mała cząstka przeznaczana jest na wypłatę odszkodowań, które należą się poszkodowanym ludziom, którzy wykupili sobie ubezpieczenia indywidualne mające w razie jakiegoś wypadku zapewnić im dopływ gotówki. Dobrze prosperujące firmy oszczędzają także na pensjach wprowadzając system prowizyjny, który zapewnia pracownikom bardzo niską stawkę podstawową, ale wysokie prowizje od każdej podpisanej umowy. W takich firmach nie najważniejsze jest ubezpieczenie rodzinne i dobro ludzi, którzy się w nie zaopatrują, ale czysty zysk i pieniądze, których każdy chciałby mieć jak najwięcej.

Procesy i sprawy sądowe

Nikogo więc nie dziwią te wszystkie sprawy, które kierowane są do sądów przeciwko zakładom ubezpieczeniowym, które bezprawnie odmawiają wypłacenia należnych pieniędzy. Często spotykane są takie przypadki, jeżeli chodzi o ubezpieczenie na życie, gdyż niektórzy odbierają je sobie sami pozorując wypadek, są osoby, które pozorują nawet własną śmierć, aby żona wyłudziła pieniądze. Czasami nawet polisa na dziecko wiąże się z próbą wyłudzenia pieniędzy, więc trzeba też rozumieć tą liczbę spraw w sądzie, które mają w chwili obecnej agencje ubezpieczeniowe.

Dodaj komentarz